2 Percentá pre Kraso Klub Žilina
Aktuality
Veľká cena Žiliny, 37.ročník
skola lad     Škola korčuľovania na ľade
skola inline     Škola inline korčuľovania
Sústredenia
Rozpis tréningov oddielu
Preteky, testy, propozície
Tréneri
Pretekári
Kontakt
Fotogaléria
Videogaléria
O nás
Odkazy
mesto1
mesto2
mshk

Aktuality(10.12.2018)

Rekordná účasť na VC Žiliny v krasokorčuľovaní

 
                                  30.11. a 1.12.2018 sa na žilinskom zimnom štadióne konal 37.ročník VC Žiliny v krasokorčuľovaní, ktorý organizoval Kraso klub Žilina. Aspoň na chvíľu sa hokejové dresy na ľade zamenili za krásne kostýmy a účesy. Počas týchto dvoch dní sa na ľade predviedlo 211 pretekárov od najmenších päťročných detí v kategórii hviezdičky až po juniorov. Okrem detí z rôznych kútov Slovenska sme na našom preteku privítali aj 3 pretekárky z ČR a 1 pretekárku z  Litvy.

Z nášho klubu sa predviedlo 19 detí, pre štyroch z nich to bola ich prvá súťaž na ľade v živote. V najmladšej kategórii hviezdičky sme mali až tri pretekárky. Peťka Drábiková obsadila 1.miesto s počtom bodov  8,8 za čo získala  zlatý pohár, ktorý po celý deň nepustila z ruky. Striebro získala naša ďalšia nádejná krasokorčuliarka Laurinka Korbašová s počtom bodov 8,66.V  tejto kategórii súťažila za náš klub aj  Lujzička Tamašiová. Je to náš nový klubový prírastok. Víťazstvo pre nás je už fakt, že zvládla svoju jazdu, keďže korčuľuje zatiaľ veľmi krátko.
Ďalšou silnou kategóriou pre nás je kategória sedemročných detí Nádeje 7. Vďaka nim ostalo striebro aj bronz v Žiline. Aby deti  mohli štartovať v tejto kategórii musia splniť korčuliarsky test, takže už štart v A kategóriách je pre pretekárov výbornou známkou ich snaženia.
Drdáková Alica- 2.miesto 21,73 b.
Matušková Natália - 3.miesto 19,76 b.
Cesneková Eliška - 4.miesto 18,15 b.
V kategórii nádeje mladšie B /7 a 8 ročné dievčatá/ sme mali opäť tri pretekárky:
Ruth Deáková - 7.miesto s počtom bodov 15,02
Kamila Metruková -9 miesto s počtom bodov  12,80
Lilien Sikelová - 13.miesto s počtom bodov 11,07
V pohárových kategóriách, kde je potrebné mať splnený náročný test súťažil aj náš Romanko (Amodio) Všetička. Roman je vzor pre všetky menšie dievčatá. Začal korčuľovať o 3 roky neskôr ako je bežné  a napriek tomu sa vyšplhal až na top úroveň. V kategórii starší žiaci obsadil  6.miesto s počtom bodov  69,43. Táto kategória bola asi divácky najzaujímavejšia, keďže výkony všetkých pretekárov boli naozaj famózne.
vcza01
vcza02
V kategórii mladší žiaci B sa predviedol Paťo Čurík, ktorý za svoju jazdu získal 19,55 b.
V kategórii nádeje staršie B /9-10 ročné dievčatá/, kde súťažilo až 23 pretekárok sme dosiahli takéto výsledky:Cesneková Ninka- 6.miesto s počtom bodov 23,59
Drábiková Zuzka -13.miesto s počtom bodov 20,26
Bukovcová Nikolka -18 miesto s bodovým ziskom 19,24 bod
V kategórii basic /9-10 ročné dievčatá/ sa obom našim pretekárkam vydarila svoja jazda a získali svoje bodové maximá: Júlia Adamčíková - 7.miesto /21,62 b./ a Kristínka Matušková - 9.miesto  /20,44 b./
NA VC Žiliny sme mali aj tri kategórie interpretačného korčuľovania /rozdelené podľa veku/. Sú to kategórie, kde zaraďujeme deti, ktoré začnú korčuľovať zväčša v neskoršom veku.
V kategórii IK mladšie silver sa nám prvý krát predstavil Andrej Zahatlan so svojou elegantnou jazdou. Všetkých nás príjemne prekvapil. Hoci korčuľuje v našom klube len od marca 2017, za krátky čas sa dokázal veľa naučiť a neustále napreduje. Získal  9 miesto s počtom bodov  16,12.
V kategórii IK staršie sa nám predviedla Nelka Krištofovičová. Získala pekné 7.miesto /22,9 b/.
V kategórii IK mladšie gold sa predviedol Matej Čurík a so svojou Ha-fa-na-nou obsadil  2.miesto /23,34b/.
Preteky sú veľmi náročné po finančnej  ako aj po organizačnej stránke. Vďaka skvelému kolektívu Kraso klubu Žilina sme pretek zvládli bez problémov. Rodičia pretekárov zo Žiliny sa maximálne starali o rozhodcov, kamerovali, púšťali hudbu, robili zdravotný dozor, obsluhovali v bufete ... každý zistil na vlastnej koži, že krasokorčuľovanie je naozaj drina nielen na ľade.
Po finančnej stránke nám pomohli naši partneri – mesto Žilina vďaka grantu, ktorým nám prispeli na trofeje. Ceny a predmety do tašiek pre pretekárov nám venovali Beno, Kompava, Blaha dent, Foton, Vix, Eurotrans-sk a Marek Všetička.
S tlačou diplomov nám pomohlo reklamné štúdio Lajka a počas pretekov pre nás varili Pubs&Games.
Všetkým  by som sa chcela aj touto cestou poďakovať.


(19.11.2018)

Veľká žilinská krasokorčuliarska výprava v Púchove

 

qqPočas víkendu 17.-18.11. sme vyslali do neďalekého Puchova zatiaľ najväčšiu výpravu z nášho klubu. Pred blížiacou Veľkou cenou Žiliny si najmä naše najmenšie deti išli vyskúšať po 1.krát v sezóne aké je to vystupovať sama na ľade.Výborne sa to podarili šesť ročnej Ruth Deákovej, ktorá  svojou novou jazdou získala striebro s bodovým skóre 12,23 bodu . Na 4.mieste skončila Kamilka Metruková  a hneď za ňou Lilien Sikelová, ktorátiež absolovovala svoj prvý pretek v sezóne.

wwV kategórii basic na 5.priečke skončila Kristínka Matušková. Statočne odjazila svoju jazdu Julka Adamčíková. Z technických dôvodov musela jazdiť na úplne cudziu choreografiu.Skončila na 7.mieste.

 

Ďalšou úspešnou kategóriou pre náš klub je kategória nádeje 7. Na 2.mieste sa umiestnila Alicka Drdáková s počtom bodov  21,13. V Púchove sa jej podarilo úspešne zaradiť dvojitý salchow. Naopak iba 1 stotinu za medailovou priečkou skončila Natálka Matušková s počtom bodov 16,6. Ani Eliška Cesneková nepodala v Púchove svoj najlepší výkon a obsadila tak 6.miesto s bodovým skóre 14,41.

gfKrok za medailovým umiestnením ostala v kategórii nádeje staršie B Ninka Cesneková. Ninka predviedla vydarenú jazdu a zo svojho umiestnenia aj bodového zisku 20,76 sa tešila. V tejto kategórii sa nám predviedla s novou jazdou aj Nikolka Bukovcová, ktorá obsadila 10.priečku /17,46 b./

Tešíme sa aj z výsledku  Romana Všetičku v kategórii starší žiaci. V náročnej konkurencii obsadil 5.miesto. Keď zajazdil bezchybný krátky program, bol dokonca ešte o priečku vyššie. Konkurencia v tejto kategórii je však veľmi vysoká. Roman za svoje dvojprogamové vystúpenie získal  68,7 bodu.

(19.11.2018)

2x zlato, 2x striebro a 1x bronz z Bardejova pre Kraso klub Žilina

 

ppV sobotu 10.11. sme sa zúčastnili preteku VC Prešova v Bardejove. Síce sme precestovali pol republiky, ale dočkali sme sa veľmi pekných výsledkov. Medzi krasokorčuliarmi najmä z východného a stredného Slovenska a z Poľska sme v kategórii Nádeje 7 obsadili všetky medailové umiestnenia. Prvú priečku s počtom bodov 21,21 si vybojovala Alicka Drdáková, 2.priečku s počtom bodov 19,45 získala Natálka Matušková a na stupni sa umiestnila aj Eliška Cesneková s bodovým skóre 16,18. Dievčatá predviedli veľmi pekné jazdy a Alica Drdáková a Natálka Matušková si zvýšili aj svoje bodové maximá.

pp2Zastúpenie sme mali aj v kategórii mladšie nádeje B, kde nás veľmi milo prekvapila Kamilka Metruková. Po prvý krát sa jej podarilo umiestniť na stupni víťazov a to hneď na 1.priečke. Za svoj výkon získala 13,59 bodov. V kategórii nádeje staršie B obsadila 8.miesto Nina Cesneková so ziskom 19,92 bodu.

Po prvý-krát štartoval v dvojprogramovej kategórii aj Roman Všetička s novými jazdami. Jeho premiéra vyšla výborne. V krátkom programe mu chýbali 3 body na víťaza. Voľnú jazdu vyhral, avšak celkovo ho o 1 bod predbehol Prešovčan. Roman Všetička nakoniec skončil na 2.mieste s počtom bodov 69,05.(9.11.2018)

Halloween.

Koniec októbra prináša okrem našich sviatkov aj pre deti veľmi atraktívny Halloween.  Ako každoročne ani tento rok sa u nás jesenný kurz nezaobišiel bez tradičnej halloweenskej párty.

sssNa ľade sa stretli  rôzne strašidlá, tekvice, upíri i duchovia  a spolu sme sa zabavili a zasúťažili si. Táto párty bola zároveň aj bodkou za jesenným kurzom korčuľovania. A rýchlym krokom sa už počas víkendu 11.11. presúvame do zimného kurzu. Korčuľovanie je medzi Žilinčanmi veľmi obľúbený šport, čomu nasvedčuje aj vysoká účasť verejnosti na našich kurzoch. Okrem výučby slúži škola korčuľovania aj ako „liaheň talentov“. Ako každoročne odtiaľ vyberáme do klubu tie najtalentovanejšie deti, a začíname ich pripravovať na aktívnu krasokorčuliarsku dráhu. Dúfame, že aj tento rok budeme úspešní.

 
(9.11.2018)

Zlato z ČR !!!


28.10.2018 sme sa s malou dvojčlennou výpravou rozhodli po dlhšej dobe vycestovať na zahraničné preteky do ČR do Karvinej. Táto misia bola veľmi úspešná, obe dievčatá podali pekný výkon a v kategórii nejmladší  žačky B si zlato do Žiliny doniesla  osem ročná Zuzka Drábiková. V rovnakej kategórii o vlások ušla medailová priečka aj ďalšej žilinčanke Kristínke Matuškovej, ktorá obsadila 4.miesto.
(27.10.2018)

Hamikovo Cup – prvé preteky v sezóne

V sobotu 20.10. sme po prvý krát v tejto sezóne vycestovali na preteky – do Hamuliakova.
3 dievčatá v kategórii Nádeje 7 sa predstavili s novou choreografiou. Alicka Drdáková so svojou jazdou v rytme swingu a axlovou premiérou si vybojovala 2.miesto s počtom bodov 20,95. Natálka Matušková s hudbou v španielskom rytme obsadila 3.priečku /18,54 b./.
Hneď za medailovými umiestneniami na 4.mieste skončila Eliška Cesneková s počtom bodov 16,45. Eliška sa predviedla v novej choreografii  na hudbu zo starých českých rozprávok.
V kategórii Nádeje staršie B sme mali jednu pretekárku Ninku Cesnekovú, ktorá skončila na 6.priečke /19,11 b./ V tejto sezóne štartovala v taktiež v novej dvojročnej kategórii a jej premiéra vyšla výborne. Ako piata pretekárka s nášho klubu sa predstavila Kristínka Matušková v kategórii Basic.  S vydarenou jazdou avšak jednou  chybou v piruetke sa jej ušlo 7.miesto /15,2b./
Naši pretekári stihli odjazdiť svoje jazdy a večer sme odchádzali domov s dobrým dojmom z pretekov. Bohužiaľ v noci vypukol na zimnom štadióne požiar a spôsobil rozsiahle škody, ktoré znemožnili ďalšie pretekanie a pravdepodobne aj trénovanie na dlhú dobu.
Veríme, že sa nadšencom korčuľovania v Hamuliakove  i za pomoci hokejistov a krasokorčuliaro  po celom Slovensku podarí postaviť túto halu z popola na nohy, aby sa deti mohli aj naďalej venovať ich obľúbené- mu športu – hokeju a krasokorčuľovaniu.
ham18


(14.5.2018)

Varili sme guláš... a aj poklad sa našiel...

Cez víkend 11.-13.5.2018 sme deťom dopriali regeneráciu v prírode. Po náročnej sezóne sa mohli spolu pohrať, vyrozprávať, vyskákať na trampolíne či spoločne s trénerkami zabaviť pri opekačke. Počasie nám vyšlo na jednotku.... V sobotu počas turistiky nás osviežil teplý dážď...čo nám mnohým aj dobre padlo. Zvládli sme dokopy 13 kilometrov od hotela Belez na chatu na Kubínskej  Holi a späť, čo nam trvalo asi 3,5 hod. Počas turistiky sme mali prekrásny výhľad na  oravskú prírodu.


Cestou necestou sme si zopár krát nacvičili obliekanie a vyzliekanie pršiplášťov. Počas krátkej  prestávky  sa nám podarilo spojiť našu  bandu do jednej kopy na malú fotku v lese...


Po ceste sme našli veľa zaujímavosti – zelené kamene /určite ste ich doma našli plné vrecká/, veľké slimáky, salamandru škvrnitú,  polovicu zdochnutého slepúcha , malé žabky v kalužiach  a prekrásnu lúku s púpavami, kde sa vyvaľovali takéto púpavienky.


A ako to už u nás v Kraso klube zvykom býva bez rannej rozcvičky by sa deň nemohol ani začať. Radosť  niektorých detí z rozcvičky sršala až do Kubína.... ešte že za to boli sľúbené raňajky, inak by sa nám asi z ranného behu niektorí vrátili až na obed.
Trénerky a veľké baby  síce mali rannú rozcvičku, no niektoré naše deťúrence už mali pomaly pol dňa za sebou....spánok  sa predsa na sústredenia v prvé dni vôbec  nenosí....
Treba sa predsa niekde dosýta vyrozprávať, pohrať a chodby v hoteli sú najlepšie miesto na vybehanie sa.

Šport...šport...a opäť šport no tentokrát sme zamenili korčule za tenisky, ľadovú plochu za ihrisko a trampolínu

        Druhá večera..... šéftrénerka ostala doma, tak sme si dopriali aj zdravé špekačky


        V nedeľu sme hľadali poklad........ síce s menšími problémami ale deti nakoniec poklad našli.... Rodičia si tiež svoje poklady našli na hoteli Belez..... za odmenu, že sme im ich vrátili živé a zravé nám navarili  chutný  guláš...teda najmä oteckovia.... a veruže sa im podaril, nezostala nám ani kvapka


Aj v rade na guláš sa dá pekne zapózovať, nie?

Naše modelky majú síce na telefónoch určite väčšiu kopu fotiek ako ja..... fotili sa v priemere cca 1 fotka na 100 krokov.... , ale aj mne sa ich podarilo zachytiť všetky spolu a s úsmevom na tvári.


(11.5.2018)

Ako sme ukončili sezónu  v Krasoklube Žilina...

tt25.4.2018 sme  ukončili sezónu 2017/2018 ako inak – na ľade.  Na poslednej hodine  sa deti zahrali  na chvíľu na trénerov a učili svojich rodičov základné prvky, poskúšali  si ešte naposledy rôzne piruety a po dvojhodinovom bláznení sme sezónu uzavreli  chutnou tortou a šampanským.

ss  Táto sezóna bola pre niektoré deti veľmi úspešná – najmä v kategóriách hviezdičky a interpretačné korčuľovanie, kde si deti odnášali medaile zo všetkých pretekov. Nás trénerky netešili  len medaile, ale najmä zvýšenie členskej základne u malých detí. V tomto roku sme na prvé preteky vyslali až deväť nových detí. Zúčastnili sme sa 14 pretekov Slovenského pohára, z toho sme jedny preteky aj organizovali /36.ročník VC Žiliny/, ďalej sme absolvovali troje krasokorčuliarske testy , vystúpenie pri otvorení MM arény, vystúpenie pri zahájení  Pongrac  Cupu. V klube sme zorganizovali pre verejnosť  ako každoročne 3 kurzy školy korčuľovania na ľade a po druhý krát sme spolupracovali so ZŠ Súľov, kde sme v rámci týždňového intenzívneho kurzu postavili mnohé deti na ľad, počas jari a leta okrem letnej prípravy  krasokorčuliarov organizujeme aj kurzy inline korčuľovania.

Nová sezóna nám začína už v máji 2018. Deti budú po krátkej pauze pokračovať atletickými tréningami na dráhe, ale aj  gymnastikou a baletom. V máji nás čaká regeneračné sústredenie na Kubínskej Holi a už od júna sa opäť  postavíme na korčule v novej  MM aréne v Krásne nad Kysucou.        V júni sme pre deti pripravili aj trojdňové sústredenie s ruským trénerom Vladimírom Dvojnikovom v Trenčíne. Zdalo by sa, že krasokorčuľovanie je zimný šport a preto v lete deti oddychujú. Opak je však pravdou. Počas letných prázdnin absolvujú deti  minimálne 2 týždňové sústredenia, kde budú  na trojfázových tréningoch  na ľade naberať do nôh  stovky kilometrov .... Ale aby to nevyzeralo príliš namáhavo, deti, ktoré tento šport milujú sa na tréningy a sústredenia veľmi tešia. Okrem náročných tréningoch si totiž vždy nájdu čas a energiu aj na oddych a zábavu. Vytvárajú si nové kamarátstva, spoznávajú nové hry.

Tešíme sa, že nás mesto Žilina aj  v tomto roku podporilo  športovou dotáciou, vďaka ktorej budeme môcť zabezpečiť pre deti lepšie tréningové podmienky. Veríme, že sa to prejaví zlepšením výsledkov. Do novej sezóny nášmu klubu prajem veľa úspechov, žiadne úrazy a hlavne športové nadšenie.(12.4.2018)

Posledné  preteky v sezóne v Nitre pod Zoborom


niCez víkend 10.-11.3. sme s ukončili pretekársku sezónu v Nitre na 2.ročníku Nitrava Cup s výnimkou detí v kategóriách Basic a IK, ktoré budú mať  ešte 25.3. finále v Bratislave.  S veľkou výpravou  14 detí sme strávili  slnečný víkend pod Zoborom  na ľade, ale aj vďaka rozcvičkám vonku už aj v nás začína jarná nálada a tešíme sa tréningy vonku.

Z Nitry sme si odniesli jednu zlatú, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu.

O zlato sa nám postarala Alicka Drdáková, striebro putuje taktiež do Žiliny vďaka Natálke Matuškovej.  Na 7.priečke spomedzi 18 dievčat skončila ďalšia žilinčanka Eliška Cesneková. Všetky tri diečatá pretekali v kategórii Hviezdičky /5-6 ročné deti/.

V ďalšej kategórii Nádeje 8 na 8.mieste skončila Zuzka Drábiková s počtom bodov 17,97. Rovnako na 8.mieste skončil aj Paťo Čurík v kategórii staršie nádeje chlapci s počtom bodov 19,02. Pekné umiestnenia dosiahli dievčatá v kategóriách Basic. V kategórii Basic mladšie skončila Ninka Cesneková na 5.mieste /16,76 b./ a  Nikolka Bukovcová na 6.mieste /16,63 b./. Na 22.priečke sa umiestnila Kamilka Metruková /9,7 b./. V kategórii Basic staršie  sa predstavilo až 31 pretekárok, naša Nelly Tvrdá získala bronz  /21,72 b./ a  Kristínka Matušková obsadila pekné  16.miesto  /15,18 b./

ni2

V kategórii mladší žiaci obsadil 4.priečku  Roman Všetička s počtom bodov 35,03, keď sa mu po 2 pádoch nepodarilo zabojovať o medaile. Pred stupňami víťazov taktiež  na 4.mieste skončila v kategórii IK mladšie gold Ellis Rybáriková /31,95 b./. Hneď za ňou sa umiestnili Viki Chladnúchová /30,32 b./ a Maťko Čurík /29,4 b./


V marci sa nám končí nielen pretekárska sezóna, ale aj kurzy korčuľovania na ľade pre verejnosť. Mnohí sa u nás naučili korčuľovať...niektorí sa už vracajú na výučbu náročnejších prvkov a zopár detí sme vybrali aj do klubu, aby skúsili náročnú pretekársku dráhu. Teraz však prejdeme z korčulí  rovno na inline korčule a ihneď ako to počasie dovolí, budeme pokračovať výučbou inline korčuľovania pre verejnosť. Deti v klube budú mať ešte tréningy na ľade aj počas apríla a v máji sa už všetci tešíme na atletickú prípravu a hry vonku.


(15.3.2018)

Radosť z Liptovského Mikuláša

Počas posledného februárového víkendu sme opäť pretekali – na Veľkej Cene Liptova. Z týchto pretekov sme si odniesli nielen kopec zážitkov a cenných  skúseností, ale aj samé pekné umiestnenia.

lm

Najväčšiu radosť mala asi Ninka Cesneková v kategórii basic mladšie, keď sa prvý krát vo svojej zatiaľ krátkej pretekárskej kariére postavila na bedňu.  Získala bronz so svojim bodovým maximom  16,06 b. a len 0,02 b. ju delilo od striebornej priečky, čo jej však radosť z výhry nepokazilo. V tejto kategórii sme mali aj nováčika – Kamilku Metrukovú, ktorá obsadila 17.miesto.


Na 1.a 2.priečke v kategórii sa sa umiestnili aj naše najmladšie pretekárky Natálka Matušková a Eliška Cesneková po predvedení  čistých a bezchybných jázd. Milé prekvapenie pre nás bolo najmä umiestnenie Ruth Deákovej /4.miesto/ s počtom bodov 7,05, ktorá si postupne každým pretekom zlepšuje svoje bodové skóre.  Prvý krát sa podarilo Patrikovi Čuríkovi  v kategórii staršie nádeje chlapci skočiť v jazdedvoch  axlov a tým si zvýšil dvoje bodové maximum na 21,6 bodu čo mu dopomohlo ku získanie striebra.


 V silnej konkurencii 40 dievčat obsadila Kristínka Matušková pekné 13.miesto v kategórii basic staršie.


Počas tohto víkendu sme nielen súťažili, ale na škole korčuľovania sme sa zabávali na karnevale. Kopec strašidiel, princezien, zvieratiek či pirátov si okrem oneskorenej fašiangovej diskotéky aj zasúťažili a vyšantili sa ako sa patrí..... teraz už však budeme do konca marca poctivo trénovať, aby sa aj deti a dospelí na kurzoch čo najviac naučili.(26.2.2018)

XI.Veľká Cena Ružomberka v krasokorčuľovaní

                Počas víkendu 17.-18.2.  sa zúčastnilo 10 pretekárov  Kraso klubu Žilina  na XI.Veľkej  Cene Ružomberka.  Domov sme si odniesli zaslúžené  2 zlaté a 2 strieborné medaile. V kategórii interpretačné korčuľovanie mladšie gold sme získali zlatú medailu zásluhou Viktórie Chaldnúchovej s choreografiou na hudbu Mambo Italiano s počtom bodov 32,43. Striebro si odniesla taktiež naša pretekárka Ellis Rybáriková s počtom bodov 31,82. Neslávnu zemiakovú priečku obsadil Maťko Čurík so svojou jazdou na vtipnú Ha-fa-na-nu  /30,22b/.
ruz01
V kategórii staršie žiačky sa na 9.mieste umiestnila Laura Burgerová s počtom bodov 46,62.  Vydarenou jazdou nás potešila aj Gretka Gajdošová, ktorá získala svoje bodové maximum 41,77 b. v kategórii mladšie žiačky 12 a obsadila 10.priečku. Svojim výkonom si potvrdila a zabezpečila postup na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať opäť v Ružomberku 3.-4.3. V kategórii staršie nádeje chlapci skončil na 5.priečke Paťko Čurík s počtom bodov 19,94. V kategórii nádeje 7 sa na 14.mieste umiestnila Lucka Valašková.
ruz02
Krásnu medailovú bodku si v poslednej súťažnej kategórii Hviezdičky vybojovali naše najmladšie pretekárky. Na 1.mieste skončila Alicka Drdáková a na 2.mieste Natálka Matušková. Obe zajazdili krásnu bezchybnú jazdu. Ako jediný chlapec v tejto kategórii bol Maťko Valašek, ktorý obsadil 15.miesto.  Pretekárska sezóna vrcholí a pekné výsledky našich pretekárov nás motivujú k ďalšej práci. Okrem prípravy pretekárov sa momentálne venujeme aj náboru detí do klubu, aby sme si zabezpečili životaschopnosť klubu aj v ďalších rokoch.

(23.1.2018)

Novomestský pohár a košická korčuľka.
Cez víkend 13.-14.1.  sme po vianočnej prestávke pokračovali  pretekársku sezónu  v Novom Meste nad Váhom. 

S počtom pretekárov 10 sme získali 3 medaile.Najviac pretekárov sme mali v najmladšej kategórii hviezdičky.

im1


2.miesto Alicka Drdáková - 6.rokov3.miesto Natálka Matušková - 6 rokov4.miesto Eliška Cesneková - 6 rokov10.miesto Ruth Deáková - 6 rokovTieto malé hviezdičky sú svetlou nádejou pre náš klub a veríme,


že v usilovnom tréningu budú pokračovať aj naďalej.


V kategórii mladší žiaci sa  na slušnom 3.mieste 


umiestnil Roman Všetička s počtom bodov 34,31.


S peknou jazdou potešila trénerku aj Gretka Gajdošová.


V náročnej konkurencii obsadila 10.miesto s počtom


bodov 36,74.Svoje bodové maximum získal aj Paťo Čurík v kategórii staršie nádeje chlapci - 21,39 b  avšak stačilo mu to iba na 6.miesto.
 V kategórii basic staršie obsadila 12.priečku Kristínka Matušková /14,11 b./ . Kristínka hoci začala morčuľovať neskôr 
si z preteku na pretek zlepšuje svoju výkonnosť.V kategórii mladšie basic sme mali 2 pretekárky a to Nikolka Bukovcovú -  
obsadila 7.miesto /14,07 b./a Julku Adamčíkovú - skončila na  13.mieste /8 b./. Julka začala korčuľovať v našom klube až tento rok.
im2Počas víkendu 21.-22.1. sme cestovali do Košíc so siedmimi pretekármi. V kategórii interpretačné korčuľovanie gold nás potešila svojou vydarenou jazdou Viktória Chladnúchová, za čo vyslúžila 1.miesto s počtom bodov 30,59. Okrem nej nás v tejto kategórii reprezentoval aj Maťko Čurík. Obsadil 4.miesto /24,7b./. 
V kategórii basic mladšie sme mali jednu pretekárku - Ninku Cesnekovú, ktorá len tento rok začala pretekať a každým pretekom si zlepšuje svoje bodové skóre.  V Košiciach obsadila pekné 7.miesto s počtom bodov 12,01. V kategórii basic staršie sme mali opäť jednu pretekárku a to Kristínku Matuškovú. Obsadila 9.miesto so svojim osobným bodovým rekordom 15,71.V najmladšej kategórii Hviezdičky štartovali z nášho klubu 2 pretekárky a obe získali pekné  medaile. Natálka Matušková /1.miesto/ a Eliška Cesneková /2.miesto/.
A posledný pretekár - Patrik Čurík vo svojej kategórii  staršie nádeje chlapci skončil na 4.priečkes počtom bodov 20,52.
Okrem absolvovania košických pretekov sme mali náročný víkend i doma. V sobotu sme sa predviedli
 v Krásne nad Kysucou pri otvorení  novej MM arény a v nedeľu sme otvorili už tretí  kurz korčuľovania v tejto sezóne - jarný kurz. Opäť sa 
 nám naň prihlásilo veľa nadšencov korčuľovania nielen z radu detí, ale i mnoho dospelých .Teší nás, že chcú ísť príkladom pre svoje deti.
 A tak samozrejme v rozdielnych skupinách trénuje niekedy i celá rodina.  Korčuľovanie patrí k zime a preto všetci hurá na korčule....


(10.1.2018)

Vianoce, Vianoce...


dfd

Už na Mikuláša na kurzoch v škole korčuľovania sme začali intenzívne vnímať vianočnú náladu. Mikuláš chodil do každej skupiny, všade ho niečo priučili, zatancovali si s ním a predviedli mu čo sa na kurze naučili. Za to im porozdával drobné sladkosti.

Aj tréningy v klube pri hudbe vianočných pesničiek v očakávaní Vianoc nám všekým robili lepšiu náladu.  V sobotu 23.12. sme sa spoločne s rodičmi vybláznili na ľade. Niektoré deti usilovne trénovali svojich rodičov, iné sa naháňali, hrali hokej. Vianočnú náladu nám zlepšil aj krásny darček od Ježička – nová kamera, na kvalitnejšie zaznamenávanie videí z pretekov.

Počas sviatkov sme ako všetci ostatní oddychovali, jedli koláče a sledovali televízor, ale od 27.12. sme si museli privstať, keďže tréningy v Žiline sme mali iba v skorých ranných hodinách. Preto sme využili  aj novú MG arénu v Krásne nad Kysucou. Deti si to mimoriadne užívali. Najmä  nové  priestranné šatne a toalety, reštaurácia s výhľadom na ľadovú plochu, ale aj možnosť trénovať v prijateľnom čase v doobedných hodinách.

Vianoce aj pazdniny sú za nami. A my pokračujeme v príprave na ďalšie preteky, ktoré sa konajú v Novom Meste nad Váhom 13.-14.1. Sezóna nám práve vrcholí a tak prajem všetkým deťom najmä veľa zdravia a úspechov v ďalšom trénovaní...


(10.1.2018)

Žilina v decembri hosťovala deti z celého Slovenska.

                   Počas víkendu 9.-10.12. 2017 sa na žilinskom ľade predstavilo 185 detí z celého Slovenska. Zmerali si sily v 19-tich kategóriách na pretekoch v krasokorčuľovaní v poradí už na 36.ročníku Veľkej ceny Žiliny.  Až 25 detí z Kraso klubu Žilina sa predviedlo súťažne a svoje prvé nesúťažné vystúpenie zajazdili naše najmladšie prírastky: Peťka Drábiková, Lilien Sikelová, Laura Korbašová a Linda Kucharovičová.Maťko Valášeka Ruth Deáková /

Tieto preteky sa nám podarilo zorganizovať najmä vďaka úsiliu  rodičov detí pretekárov,  ktorí  zabezpečili technické vybavenie preteku, obsluhovali kamery, upratovali šatne, starali sa o rozhodcov, obsluhovali v bufete, robili zdravotný dozor.... a zháňali sponzorov. Okrem Kubíka, ktorý počas celého preteku robil radosť deťom nám prispeli aj ďalšie firmy a značky ako Dare 2B, Regatta, Lajka, Cross, Beno, Kofola, Maspex, Linea, Nestlé, Klember, Kompava, Dr.Oetker, Magnesia, Mitická, a Lucka. Určite musím spomenúť aj ústretovosť a pomoc hokejových klubov  MsHK a MsHKM.


Výsledky detí z Kraso klubu Žilina:
Kategória IK staršie gold: zastupovali nás 2 pretekárky, ktoré obsadili prvé 2 priečky:
Romana Weidlingová - 1.miesto IK /40,25 b./
Katka Smutná - 2.miesto /39,89 b./
IK mladšie silver:  Peťa Kozáčková – 4.miesto /25,83b. /
Kategória IK mladšie gold: opäť ostalo zlato v Žiline zásluhou Viktórie Chladnúchovej, ktorá zaujala rozhodcov choreografiou na skladbu Mambo
Viki Chladnúchová - 1.miesto /33,18 b./   - na obrázku                     
Ema Hrubošková - 4.miesto /31,76 b,./
Maťko Čurík - 5.miesto /27,93 b./
Kategória Basic staršie:
Nelly Tvrdá - 4.miesto Basic st. /22,58 b./
Kristínka Matušková - 11.miesto Basic st. /14,03 b./
Eliška Lamošová - 14.miesto Basic st. /12,75 b./

Kategória Basic mladšie /obrázok/
Nikolka Bukovcová - 3.miesto Basic ml. /14,62 b./
Amálka Sýkorová  - 6.miesto Basic ml. /11,9 b./
Ninka Cesneková - 7.miesto Basic ml. /11,68 b./
Julka Adamčíková - 10.miesto Basic ml. /10,16 b./

Kateg. staršie žiačky:Laura Burgerová - 20.m./44,16 b./
Kategória mladšie žiačky 12: Gretka Gajdošová - 8.miesto /41,87b./          
Ellis Rybáriková - 12.miesto /29,62 b./
Kategória mladšie žiačky 11: Natálka Adamiková -12.miesto /25,35 b/
Kategória mladší žiaci: Roman Všetička  si svojou výborne zvládnutou jazdou  vybojoval  3.miesto  aj napriek silnej konkurencii  v tejto kategórii  Roman Všetička 3.miesto /42,19b./
Kategória Nádeje 10 Tamarka Betková - 12.miesto /23,64 b/
Kategória Nádeje chlapci staršie: Patrik Čurík - 2.miesto /19,79 b./
Kategória Nádeje 8:  Zuzka Drábiková 12.miesto /17,20 b./
Kategória Nádeje 7: Lucka Valašková - 8.miesto /11,62 b./

Hviezdičky:  /obrázok/ V najmladšej kategórii sme mali najväčší počet detí, z ktorých Ruth Deáková a Maťko Valášek boli na ozajstných pretekoch prvý krát. Okrem toho sme si odniesli striebro, aj bronz.
Alicka Drdáková - 2.miesto
Natálka Matušková - 3.miesto
Eliška Cesneková - 4.miesto
Ruth Deáková  - 11.miesto
Maťko Valášek – 14.miesto

Počet detí v našom klube v  najmladších kategóriách je pre nás signálom, že v Žiline je veľký záujem o korčuľovanie a výsledky týchto detí sú pre nás dobrou vyhliadkou aj do budúcnosti. 


(10.1.2018)

Každý týždeň preteky, zbierka víťazných pohárov sa rozširuje.

Nakoľko som už neuverejnila veľa výsledkov z pretekov, skúsim aspoň malé zhrnutie pretekov v tejto sezóne. Pretekársku sezónu sme začali pretekmi v Hamuliakove, pokračovali začiatkom novembra v Prešove. O týchto pretekoch som už články písala a preto začnem až od  polovice novembra, kedy  sme už s pomerne veľkou výpravou štartovali v Banskej Bystrici  na 55. Grand Prix Slovakia

Najlepšie výsledky sme dosiahli v kategórii IK mladšie silver, kde získala zlato Peťka Kozáčková. V najmladšej kategórii Hviezdičky sme si domov niesli 2 poháre –striebro a bronz zásluhou Alicky Drdákovej a Natálky Matuškovej.

Výsledky:

Petra Kozačková - 1.miesto IK silver ml. /26,75 b./
Alica Drdáková -2.miesto Hviezdičky /15,01 b./
Natálka Matušková -3.miesto Hviezdičky /14,61 b./
Eliška Cesneková - 6.miesto Hviezdičky /8,96 b./
Zuzka Drábiková  - 13.miesto N8 /15,66 b./
Nelly Tvrdá - 7.miesto Basic st. /19,94 b./
Lujza Kraľovanská - 8.miesto Basic st. /19,49 b./
Kika Matušková - 16.miesto Basic st. /15,79 b./
Nina Cesneková - 5.miesto Basic ml. /11,51 b./
Nikolka Bukovcová - 6.miesto Basic ml. / 10,51 b./

ghhg
25.11.-26.11.2017 5. VC Púchova
V Púchove  sme opäť zbierali cenné kovy vo viacerých kategóriách.
Petra Kozačková - 2.miesto IK silver ml. /19,86 b./
Roman Všetička - 5.miesto ml.žiaci /37,51 b./
Katarína Smutná - 1.miesto IK gold st.. /30,26 b./
Gretka Gajdošová - 7. M. ml.žiačky 12 /35,96 b./
Zuzka Drábiková - 9,miesto Nádeje 8 /15,14 b./
Lucka Valašková -9.miesto Nádeje 7 /7,07 b./

Nelly Tvrdá - 3.miesto Basic st. /20,36 b./
Lujza Kraľovanská- 8.miesto Basic st. /17,73 b./
Kika Matušková - 13.miesto Basic st. /13,48 b./
Alicka Drdáková - 2.miesto hviezdičky /13,88 b./  Nikolka Bukovcová - 3.miesto Basic ml. /14 b./
hgjg

1.12.-2.12.2017 4. Poľana cup

Do Detvy sme vyslali iba 3 pretekárov.... a sústredili sme sa na prípravu na domáce preteky v Žiline, ktoré sme organizovali 8.-9.12.2017. 
Výsledky Poľana Cup v Detve:
Roman Všetička - 2.miesto ml.žiaci /38,14 b./
Zuzka Drábiková - 6.miesto Nádeje 8 /17,35 b./
Petra Kozačková - 3.miesto IK silver ml. /27,38 b./

29.12.-30.12.2017 Crow Arena Trophy
Na konci roka nás v Košiciach reprezentovali 4 pretekári a všetci štyria si domov odniesli medailu. Najväčšiu radosť určite urobila bronzová medaila Zuzke Drábikovej /viď foto/, ktorá skončila v tejto sezóne na stupni prvý krát.
Zuzka Drábiková /na obr./- 3.miesto nádeje 8 /17,36 b./
Roman Všetička - 1.miesto ml.žiaci /35,95 b./
Patrik Čurík - 3.miesto nádeje st.chl. /19,48 b./
Maťko Čurík - 2.miesto IK ml.gold /27,52 b./ 
Na obrázku je Maťko Čurík, ktorý pobavil rozhodcov svojou choreografoiu na skladbu
Ha-fa-na-na