2 Percentá pre Kraso Klub Žilina
Aktuality
Veľká cena Žiliny, 36.ročník
skola lad     Škola korčuľovania na ľade
skola inline     Škola inline korčuľovania
Sústredenia
Rozpis tréningov oddielu
Preteky, testy, propozície
Tréneri
Pretekári
Kontakt
Fotogaléria
Videogaléria
O nás
Odkazy
mesto1
mesto2
mshk

Aktuality
(12.4.2018)

Posledné  preteky v sezóne v Nitre pod Zoborom


niCez víkend 10.-11.3. sme s ukončili pretekársku sezónu v Nitre na 2.ročníku Nitrava Cup s výnimkou detí v kategóriách Basic a IK, ktoré budú mať  ešte 25.3. finále v Bratislave.  S veľkou výpravou  14 detí sme strávili  slnečný víkend pod Zoborom  na ľade, ale aj vďaka rozcvičkám vonku už aj v nás začína jarná nálada a tešíme sa tréningy vonku.

Z Nitry sme si odniesli jednu zlatú, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu.

O zlato sa nám postarala Alicka Drdáková, striebro putuje taktiež do Žiliny vďaka Natálke Matuškovej.  Na 7.priečke spomedzi 18 dievčat skončila ďalšia žilinčanka Eliška Cesneková. Všetky tri diečatá pretekali v kategórii Hviezdičky /5-6 ročné deti/.

V ďalšej kategórii Nádeje 8 na 8.mieste skončila Zuzka Drábiková s počtom bodov 17,97. Rovnako na 8.mieste skončil aj Paťo Čurík v kategórii staršie nádeje chlapci s počtom bodov 19,02. Pekné umiestnenia dosiahli dievčatá v kategóriách Basic. V kategórii Basic mladšie skončila Ninka Cesneková na 5.mieste /16,76 b./ a  Nikolka Bukovcová na 6.mieste /16,63 b./. Na 22.priečke sa umiestnila Kamilka Metruková /9,7 b./. V kategórii Basic staršie  sa predstavilo až 31 pretekárok, naša Nelly Tvrdá získala bronz  /21,72 b./ a  Kristínka Matušková obsadila pekné  16.miesto  /15,18 b./

ni2

V kategórii mladší žiaci obsadil 4.priečku  Roman Všetička s počtom bodov 35,03, keď sa mu po 2 pádoch nepodarilo zabojovať o medaile. Pred stupňami víťazov taktiež  na 4.mieste skončila v kategórii IK mladšie gold Ellis Rybáriková /31,95 b./. Hneď za ňou sa umiestnili Viki Chladnúchová /30,32 b./ a Maťko Čurík /29,4 b./


V marci sa nám končí nielen pretekárska sezóna, ale aj kurzy korčuľovania na ľade pre verejnosť. Mnohí sa u nás naučili korčuľovať...niektorí sa už vracajú na výučbu náročnejších prvkov a zopár detí sme vybrali aj do klubu, aby skúsili náročnú pretekársku dráhu. Teraz však prejdeme z korčulí  rovno na inline korčule a ihneď ako to počasie dovolí, budeme pokračovať výučbou inline korčuľovania pre verejnosť. Deti v klube budú mať ešte tréningy na ľade aj počas apríla a v máji sa už všetci tešíme na atletickú prípravu a hry vonku.(15.3.2018)

Radosť z Liptovského Mikuláša

Počas posledného februárového víkendu sme opäť pretekali – na Veľkej Cene Liptova. Z týchto pretekov sme si odniesli nielen kopec zážitkov a cenných  skúseností, ale aj samé pekné umiestnenia.

lm

Najväčšiu radosť mala asi Ninka Cesneková v kategórii basic mladšie, keď sa prvý krát vo svojej zatiaľ krátkej pretekárskej kariére postavila na bedňu.  Získala bronz so svojim bodovým maximom  16,06 b. a len 0,02 b. ju delilo od striebornej priečky, čo jej však radosť z výhry nepokazilo. V tejto kategórii sme mali aj nováčika – Kamilku Metrukovú, ktorá obsadila 17.miesto.


Na 1.a 2.priečke v kategórii sa sa umiestnili aj naše najmladšie pretekárky Natálka Matušková a Eliška Cesneková po predvedení  čistých a bezchybných jázd. Milé prekvapenie pre nás bolo najmä umiestnenie Ruth Deákovej /4.miesto/ s počtom bodov 7,05, ktorá si postupne každým pretekom zlepšuje svoje bodové skóre.  Prvý krát sa podarilo Patrikovi Čuríkovi  v kategórii staršie nádeje chlapci skočiť v jazdedvoch  axlov a tým si zvýšil dvoje bodové maximum na 21,6 bodu čo mu dopomohlo ku získanie striebra.


 V silnej konkurencii 40 dievčat obsadila Kristínka Matušková pekné 13.miesto v kategórii basic staršie.


Počas tohto víkendu sme nielen súťažili, ale na škole korčuľovania sme sa zabávali na karnevale. Kopec strašidiel, princezien, zvieratiek či pirátov si okrem oneskorenej fašiangovej diskotéky aj zasúťažili a vyšantili sa ako sa patrí..... teraz už však budeme do konca marca poctivo trénovať, aby sa aj deti a dospelí na kurzoch čo najviac naučili.

(26.2.2018)

XI.Veľká Cena Ružomberka v krasokorčuľovaní

                Počas víkendu 17.-18.2.  sa zúčastnilo 10 pretekárov  Kraso klubu Žilina  na XI.Veľkej  Cene Ružomberka.  Domov sme si odniesli zaslúžené  2 zlaté a 2 strieborné medaile. V kategórii interpretačné korčuľovanie mladšie gold sme získali zlatú medailu zásluhou Viktórie Chaldnúchovej s choreografiou na hudbu Mambo Italiano s počtom bodov 32,43. Striebro si odniesla taktiež naša pretekárka Ellis Rybáriková s počtom bodov 31,82. Neslávnu zemiakovú priečku obsadil Maťko Čurík so svojou jazdou na vtipnú Ha-fa-na-nu  /30,22b/.
ruz01
V kategórii staršie žiačky sa na 9.mieste umiestnila Laura Burgerová s počtom bodov 46,62.  Vydarenou jazdou nás potešila aj Gretka Gajdošová, ktorá získala svoje bodové maximum 41,77 b. v kategórii mladšie žiačky 12 a obsadila 10.priečku. Svojim výkonom si potvrdila a zabezpečila postup na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať opäť v Ružomberku 3.-4.3. V kategórii staršie nádeje chlapci skončil na 5.priečke Paťko Čurík s počtom bodov 19,94. V kategórii nádeje 7 sa na 14.mieste umiestnila Lucka Valašková.  Krásnu medailovú bodku si v poslednej súťažnej kategórii Hviezdičky vybojovali naše najmladšie pretekárky v Na 1.mieste skončila Alicka Drdáková a na 2.mieste Natálka Matušková. Obe zajazdili krásnu bezchybnú jazdu. Ako jediný chlapec v tejto kategórii bol Maťko Valašek, ktorý obsadil 15.miesto.  Pretekárska sezóna vrcholí a pekné výsledky našich pretekárov nás motivujú k ďalšej práci. Okrem prípravy pretekárov sa momentálne venujeme aj náboru detí do klubu, aby sme si zabezpečili životaschopnosť klubu aj v ďalších rokoch.

ruz02(23.1.2018)

Novomestský pohár a košická korčuľka.
Cez víkend 13.-14.1.  sme po vianočnej prestávke pokračovali  pretekársku sezónu  v Novom Meste nad Váhom. 

S počtom pretekárov 10 sme získali 3 medaile.Najviac pretekárov sme mali v najmladšej kategórii hviezdičky.

im1


2.miesto Alicka Drdáková - 6.rokov3.miesto Natálka Matušková - 6 rokov4.miesto Eliška Cesneková - 6 rokov10.miesto Ruth Deáková - 6 rokovTieto malé hviezdičky sú svetlou nádejou pre náš klub a veríme,


že v usilovnom tréningu budú pokračovať aj naďalej.


V kategórii mladší žiaci sa  na slušnom 3.mieste 


umiestnil Roman Všetička s počtom bodov 34,31.


S peknou jazdou potešila trénerku aj Gretka Gajdošová.


V náročnej konkurencii obsadila 10.miesto s počtom


bodov 36,74.Svoje bodové maximum získal aj Paťo Čurík v kategórii staršie nádeje chlapci - 21,39 b  avšak stačilo mu to iba na 6.miesto.
 V kategórii basic staršie obsadila 12.priečku Kristínka Matušková /14,11 b./ . Kristínka hoci začala morčuľovať neskôr 
si z preteku na pretek zlepšuje svoju výkonnosť.V kategórii mladšie basic sme mali 2 pretekárky a to Nikolka Bukovcovú -  
obsadila 7.miesto /14,07 b./a Julku Adamčíkovú - skončila na  13.mieste /8 b./. Julka začala korčuľovať v našom klube až tento rok.
im2Počas víkendu 21.-22.1. sme cestovali do Košíc so siedmimi pretekármi. V kategórii interpretačné korčuľovanie gold nás potešila svojou vydarenou jazdou Viktória Chladnúchová, za čo vyslúžila 1.miesto s počtom bodov 30,59. Okrem nej nás v tejto kategórii reprezentoval aj Maťko Čurík. Obsadil 4.miesto /24,7b./. 
V kategórii basic mladšie sme mali jednu pretekárku - Ninku Cesnekovú, ktorá len tento rok začala pretekať a každým pretekom si zlepšuje svoje bodové skóre.  V Košiciach obsadila pekné 7.miesto s počtom bodov 12,01. V kategórii basic staršie sme mali opäť jednu pretekárku a to Kristínku Matuškovú. Obsadila 9.miesto so svojim osobným bodovým rekordom 15,71.V najmladšej kategórii Hviezdičky štartovali z nášho klubu 2 pretekárky a obe získali pekné  medaile. Natálka Matušková /1.miesto/ a Eliška Cesneková /2.miesto/.
A posledný pretekár - Patrik Čurík vo svojej kategórii  staršie nádeje chlapci skončil na 4.priečkes počtom bodov 20,52.
Okrem absolvovania košických pretekov sme mali náročný víkend i doma. V sobotu sme sa predviedli
 v Krásne nad Kysucou pri otvorení  novej MM arény a v nedeľu sme otvorili už tretí  kurz korčuľovania v tejto sezóne - jarný kurz. Opäť sa 
 nám naň prihlásilo veľa nadšencov korčuľovania nielen z radu detí, ale i mnoho dospelých .Teší nás, že chcú ísť príkladom pre svoje deti.
 A tak samozrejme v rozdielnych skupinách trénuje niekedy i celá rodina.  Korčuľovanie patrí k zime a preto všetci hurá na korčule....


(10.1.2018)

Vianoce, Vianoce...


dfd

Už na Mikuláša na kurzoch v škole korčuľovania sme začali intenzívne vnímať vianočnú náladu. Mikuláš chodil do každej skupiny, všade ho niečo priučili, zatancovali si s ním a predviedli mu čo sa na kurze naučili. Za to im porozdával drobné sladkosti.

Aj tréningy v klube pri hudbe vianočných pesničiek v očakávaní Vianoc nám všekým robili lepšiu náladu.  V sobotu 23.12. sme sa spoločne s rodičmi vybláznili na ľade. Niektoré deti usilovne trénovali svojich rodičov, iné sa naháňali, hrali hokej. Vianočnú náladu nám zlepšil aj krásny darček od Ježička – nová kamera, na kvalitnejšie zaznamenávanie videí z pretekov.

Počas sviatkov sme ako všetci ostatní oddychovali, jedli koláče a sledovali televízor, ale od 27.12. sme si museli privstať, keďže tréningy v Žiline sme mali iba v skorých ranných hodinách. Preto sme využili  aj novú MG arénu v Krásne nad Kysucou. Deti si to mimoriadne užívali. Najmä  nové  priestranné šatne a toalety, reštaurácia s výhľadom na ľadovú plochu, ale aj možnosť trénovať v prijateľnom čase v doobedných hodinách.

Vianoce aj pazdniny sú za nami. A my pokračujeme v príprave na ďalšie preteky, ktoré sa konajú v Novom Meste nad Váhom 13.-14.1. Sezóna nám práve vrcholí a tak prajem všetkým deťom najmä veľa zdravia a úspechov v ďalšom trénovaní...


(10.1.2018)

Žilina v decembri hosťovala deti z celého Slovenska.

                   Počas víkendu 9.-10.12. 2017 sa na žilinskom ľade predstavilo 185 detí z celého Slovenska. Zmerali si sily v 19-tich kategóriách na pretekoch v krasokorčuľovaní v poradí už na 36.ročníku Veľkej ceny Žiliny.  Až 25 detí z Kraso klubu Žilina sa predviedlo súťažne a svoje prvé nesúťažné vystúpenie zajazdili naše najmladšie prírastky: Peťka Drábiková, Lilien Sikelová, Laura Korbašová a Linda Kucharovičová.Maťko Valášeka Ruth Deáková /

Tieto preteky sa nám podarilo zorganizovať najmä vďaka úsiliu  rodičov detí pretekárov,  ktorí  zabezpečili technické vybavenie preteku, obsluhovali kamery, upratovali šatne, starali sa o rozhodcov, obsluhovali v bufete, robili zdravotný dozor.... a zháňali sponzorov. Okrem Kubíka, ktorý počas celého preteku robil radosť deťom nám prispeli aj ďalšie firmy a značky ako Dare 2B, Regatta, Lajka, Cross, Beno, Kofola, Maspex, Linea, Nestlé, Klember, Kompava, Dr.Oetker, Magnesia, Mitická, a Lucka. Určite musím spomenúť aj ústretovosť a pomoc hokejových klubov  MsHK a MsHKM.


Výsledky detí z Kraso klubu Žilina:
Kategória IK staršie gold: zastupovali nás 2 pretekárky, ktoré obsadili prvé 2 priečky:
Romana Weidlingová - 1.miesto IK /40,25 b./
Katka Smutná - 2.miesto /39,89 b./
IK mladšie silver:  Peťa Kozáčková – 4.miesto /25,83b. /
Kategória IK mladšie gold: opäť ostalo zlato v Žiline zásluhou Viktórie Chladnúchovej, ktorá zaujala rozhodcov choreografiou na skladbu Mambo
Viki Chladnúchová - 1.miesto /33,18 b./   - na obrázku                     
Ema Hrubošková - 4.miesto /31,76 b,./
Maťko Čurík - 5.miesto /27,93 b./
Kategória Basic staršie:
Nelly Tvrdá - 4.miesto Basic st. /22,58 b./
Kristínka Matušková - 11.miesto Basic st. /14,03 b./
Eliška Lamošová - 14.miesto Basic st. /12,75 b./

Kategória Basic mladšie /obrázok/
Nikolka Bukovcová - 3.miesto Basic ml. /14,62 b./
Amálka Sýkorová  - 6.miesto Basic ml. /11,9 b./
Ninka Cesneková - 7.miesto Basic ml. /11,68 b./
Julka Adamčíková - 10.miesto Basic ml. /10,16 b./

Kateg. staršie žiačky:Laura Burgerová - 20.m./44,16 b./
Kategória mladšie žiačky 12: Gretka Gajdošová - 8.miesto /41,87b./          
Ellis Rybáriková - 12.miesto /29,62 b./
Kategória mladšie žiačky 11: Natálka Adamiková -12.miesto /25,35 b/
Kategória mladší žiaci: Roman Všetička  si svojou výborne zvládnutou jazdou  vybojoval  3.miesto  aj napriek silnej konkurencii  v tejto kategórii  Roman Všetička 3.miesto /42,19b./
Kategória Nádeje 10 Tamarka Betková - 12.miesto /23,64 b/
Kategória Nádeje chlapci staršie: Patrik Čurík - 2.miesto /19,79 b./
Kategória Nádeje 8:  Zuzka Drábiková 12.miesto /17,20 b./
Kategória Nádeje 7: Lucka Valašková - 8.miesto /11,62 b./

Hviezdičky:  /obrázok/ V najmladšej kategórii sme mali najväčší počet detí, z ktorých Ruth Deáková a Maťko Valášek boli na ozajstných pretekoch prvý krát. Okrem toho sme si odniesli striebro, aj bronz.
Alicka Drdáková - 2.miesto
Natálka Matušková - 3.miesto
Eliška Cesneková - 4.miesto
Ruth Deáková  - 11.miesto
Maťko Valášek – 14.miesto

Počet detí v našom klube v  najmladších kategóriách je pre nás signálom, že v Žiline je veľký záujem o korčuľovanie a výsledky týchto detí sú pre nás dobrou vyhliadkou aj do budúcnosti. 


(10.1.2018)

Každý týždeň preteky, zbierka víťazných pohárov sa rozširuje.

Nakoľko som už neuverejnila veľa výsledkov z pretekov, skúsim aspoň malé zhrnutie pretekov v tejto sezóne. Pretekársku sezónu sme začali pretekmi v Hamuliakove, pokračovali začiatkom novembra v Prešove. O týchto pretekoch som už články písala a preto začnem až od  polovice novembra, kedy  sme už s pomerne veľkou výpravou štartovali v Banskej Bystrici  na 55. Grand Prix Slovakia

Najlepšie výsledky sme dosiahli v kategórii IK mladšie silver, kde získala zlato Peťka Kozáčková. V najmladšej kategórii Hviezdičky sme si domov niesli 2 poháre –striebro a bronz zásluhou Alicky Drdákovej a Natálky Matuškovej.

Výsledky:

Petra Kozačková - 1.miesto IK silver ml. /26,75 b./
Alica Drdáková -2.miesto Hviezdičky /15,01 b./
Natálka Matušková -3.miesto Hviezdičky /14,61 b./
Eliška Cesneková - 6.miesto Hviezdičky /8,96 b./
Zuzka Drábiková  - 13.miesto N8 /15,66 b./
Nelly Tvrdá - 7.miesto Basic st. /19,94 b./
Lujza Kraľovanská - 8.miesto Basic st. /19,49 b./
Kika Matušková - 16.miesto Basic st. /15,79 b./
Nina Cesneková - 5.miesto Basic ml. /11,51 b./
Nikolka Bukovcová - 6.miesto Basic ml. / 10,51 b./

ghhg
25.11.-26.11.2017 5. VC Púchova
V Púchove  sme opäť zbierali cenné kovy vo viacerých kategóriách.
Petra Kozačková - 2.miesto IK silver ml. /19,86 b./
Roman Všetička - 5.miesto ml.žiaci /37,51 b./
Katarína Smutná - 1.miesto IK gold st.. /30,26 b./
Gretka Gajdošová - 7. M. ml.žiačky 12 /35,96 b./
Zuzka Drábiková - 9,miesto Nádeje 8 /15,14 b./
Lucka Valašková -9.miesto Nádeje 7 /7,07 b./

Nelly Tvrdá - 3.miesto Basic st. /20,36 b./
Lujza Kraľovanská- 8.miesto Basic st. /17,73 b./
Kika Matušková - 13.miesto Basic st. /13,48 b./
Alicka Drdáková - 2.miesto hviezdičky /13,88 b./  Nikolka Bukovcová - 3.miesto Basic ml. /14 b./
hgjg

1.12.-2.12.2017 4. Poľana cup

Do Detvy sme vyslali iba 3 pretekárov.... a sústredili sme sa na prípravu na domáce preteky v Žiline, ktoré sme organizovali 8.-9.12.2017. 
Výsledky Poľana Cup v Detve:
Roman Všetička - 2.miesto ml.žiaci /38,14 b./
Zuzka Drábiková - 6.miesto Nádeje 8 /17,35 b./
Petra Kozačková - 3.miesto IK silver ml. /27,38 b./

29.12.-30.12.2017 Crow Arena Trophy
Na konci roka nás v Košiciach reprezentovali 4 pretekári a všetci štyria si domov odniesli medailu. Najväčšiu radosť určite urobila bronzová medaila Zuzke Drábikovej /viď foto/, ktorá skončila v tejto sezóne na stupni prvý krát.
Zuzka Drábiková /na obr./- 3.miesto nádeje 8 /17,36 b./
Roman Všetička - 1.miesto ml.žiaci /35,95 b./
Patrik Čurík - 3.miesto nádeje st.chl. /19,48 b./
Maťko Čurík - 2.miesto IK ml.gold /27,52 b./ 
Na obrázku je Maťko Čurík, ktorý pobavil rozhodcov svojou choreografoiu na skladbu
Ha-fa-na-na
(13.11.2017)

Medailový Prešov

d3d6d5Novembrový víkend 11.-12.11. sa pre Kraso klub Žilina niesol v znamení  úspechu v  Prešove .  Väčšina detí, ktoré sme na tieto preteky vyslali sa tešilo z pohára.  Celkovo sme si z Prešova priniesli domov     4 zlaté, 1 strieborné a 1 bronzové umiestnenie.  Z najcennejšieho kovu sa tešil  v kategórii mladší žiaci Roman Všetička z počtom bodov 34,59, ktorý predviedol  v jazde 6 dvojitých skokov. A hoci z technického hľadiska sa našli drobné chyby, svojim umeleckým prejavom prekonal svojich konkurentov o viac ako 3 body. Ďalšiu zlatú medailu získal Paťko Čurík v kategórii staršie nádeje chlapci s počtom bodov 19,14 po predvedení  svojho štandardu.  V kategórii basic staršie na najvyššom stupni skončila Nelly Tvrdá, ktorá svojim tanečným prejavom zaujala rozhodcov a získala až 20,86 bodu. V tejto kategórii sa na 7.mieste umiestnila aj Kristínka Matušková s počtom bodov 10,99. A posledné zlato získala v najmladšej  kategórii hviezdičky  Alicka Drdáková. O malý krôčik za ňou zaostala Natálka Matušková. Obe však nasadiliu vysokú latku pre túto kategóriu. Neslávnu zemiakovú medailu  získala v silnej konkurencii v kategórii mladšie žiačky 12 Gretka Gajdošová. A hoci s výsledku bola trošku sklamaná, trénerku veľmi potešila svojou peknou jazdou, výborne zvládnutými piruetami aj zaradením nového prvku – dvojitého lutza. Za svoju jazdu získala 32,7 b. Po prvý krát štartoval v zmiešanej kategórii interpretačné korčuľovanie mladšie gold Maťko Čurík, ktorý svojou veselou jazdou na hudbu Ha-fa-na-na rozosmial nielen rozhodcov ale i publikum a získal tretie miesto s počtom bodov 25,8. V kategórii nádeje 7 sa umiestnila na 11.mieste Lucka Valášková /8,86 b./.

Ďalší víkend nás čakajú opäť preteky.  Zúčastníme sa preteku  v Banskej Bystrici - 55.Gran Prix SNP. Veríme, že budeme pokračovať v dobrom výsledku nášho klubu aj naďalej.(13.11.2017)

Strašidlá na ľade...

ddDňa 5.11. sa na zimnom štadióne  stretli strašidlá rôzneho druhu. Na škole korčuľovania v jesennom kurze korčuľovania s  KRASO KLUBOM ŽILINA sme mali totiž zábavnú lekciu. Dobre sme si  zasúťažili, zatancovali,  predviedli sa nám masky - kostry, čarodejnice, duchovia či tekvičky, ale aj  rôzne milé rozprávkové bytosti. A s dobrou náladou pri športe sme ukončili pochmúrny jesenný víkend. Detičky od 3,5 roka, ale i čoraz viac dospelých sa každoročne chodí do našej školy korčuľovania naučiť základy korčuľovania, zdatnejší už zdolávajú rôzne krasokorčuliarske prvky.

d2Jesenný kurz už 12.11. končí a následne zaväzuje zimný kurz, kde privítame aj nové tváre. V prípade záujmu sa môžete prihlásiť  na stránke www.krasoklubzilina.sk
(24.10.2017)

Žilinské hviezdičky zahviezdili v Hamuliakove.....


       V sobotu  21.10. sa začala pretekárska sezóna v krasokorčuľovaní. Prvé preteky Slovenského pohára 1.Hamíkovo Cup sa uskutočnili v Hamuliakove .

hamu2

Kraso klub Žilina vyslal na tieto preteky 4 pretekárky. 

Alicka DrdákováNatálka Matušková mali svoj pretekársky debut v kategórii Hviezdičky /najmladšie deti 5-6 ročné/ a obe skončili na stupni víťazov.

Poháre väčšie ako oni, úsmev na perách a ešte väčšiu motiváciu do ďalšieho tréningu  im vyčarovalo zaslúžené 2.miesto (Alicka Drdáková) a 3.miesto (Natálka Matušková).

Okrem nich si ľad v Hamuliakove vyskúšali aj  pretekárky:

Zuzka Drábiková v kategórii Nádeje 8 /11.miesto-13,33 b./

Kristínka Matušková v kateg. Basic staršie    / 10.miesto- 11,81 b./

Obe podali na začiatok sezóny slušný výkon a cenné skúsenosti si odnesú aj do ďalších tréningov.

V ďalších týždňoch nás čakajú preteky  v Prešove, v Banskej Bystrici, v Púchove a 9.-10.12. organizujeme preteky aj v Žiline. Okrem tréningov klubu organizujeme aj kurzy korčuľovania pre deti i dospelyćh pričom sa nám jesenný kurz pomaly končí a 14.11. otvárame nový zimný kurz korčuľovania. Tieto kurzy sú pre nás nielen veľmi dôležitou liahňou nových talentov, aby sa náš klub mohol rozvíjať a naďalej zlepšovať, ale rozmáha sa aj záujem dospelých o výučbu. V každom kurze máme okolo 10-12 dospelých korčuliarov, čo v minulých rokoch nebývalo. Preto vidíme a sme radi, že krasokorčuľovanie v Žiline sa teší veľkej popularite.(17.10.2017)
parte(25.7.2017)
2. krasokorčuliarsky tábor v Žiline
                
                 

Tábora v Žiline sa zúčastnili tieto deti: Lucka a Maťko Valáškovci, Zuzka Drábiková, Alicka Drdáková a Kamilka Metruková, Tamča Betková, Maťko a Paťko Čurík, Nelka Tvrdá, Lujzi Kraľovanská, Gretka Gajdošová, Natálka Adámiková, Ellis Rybáriková, Viki Chladnúchová, Ema Hrubošková, Palino Drdák

Každý deň sme začali baletnou a špeciálnou krasokorčuliarskou prípravou. Deti boli rozdelené na 2 skupiny – menšie deti  mali balet s baletkou Vandou Novákovou, kde trénovali klasiku a nacvičovali vy-stúpenie. Po baletnej príprave sme s nimi denne nacvičovali krasokor-čuliarske prvky na suchu /skoky, rotácie/. Väčšie deti okrem toho boli ešte 3x na ľade v Trenčíne od 6,30-7,30, kde ich trénerka Miška Lalinská  prehnala po ľade. Potom pokračovali v balet-nej príprave, kde sa taktiež denne veno-vali klasike a popri tom si nacvičili aj zaujímavú choreo- grafiu.

 

 

 

 

 


Videá z týchto choreografií nájdete tu.

 

 

 
PONDELOK:

V pondelok sme sa vlakom odviezli do Martina a odtiaľ sme pešo prešli do skanzenu v Jahodných Hájoch. Už na vlakovej stanici boli deti hladné a pri čakaní na vlak  sme vytiahli desiatu L

 

Obedovali sme v chalúpke, v ktorých bývali naši predkovia.  Väčšina detí nad tým ohŕňala nos a dnešné pohodlie by určite nemenili... Ale chalúpka to bola veru pekná.

 

Sprievodkyňa nás previedla skanzenom. Prvých 30 min to deti bavilo a veru poslušne počúvali, videli sme domčeky, stajne, kostol .... ale potom sa už tešili na suveníry a nanuky.

 

UTOROK:

Rajecká Anča nás doviezla do Poluvsia, kde sme si pozreli Poluvsiansku ihlu a vydali sa lesným chodníčkom do Rajeckých Teplíc. Tam nás už čakal dobrý obed v Slnečnom pavilóne. Aby bola tradícia zachovaná, aj tento rok nám pri obede trošku popršalo, takže bol náš program ohrozený... ale nakoniec to naše plány  nezmenilo. Atrakciou tohto dňa boli MAŤKO A SOFIA – 2 koníky na ktorých sa deti povozili.

Viki                                                                                                                              Ellis

                              

 

      Alicka                                                                                                            Kamilka

:                               

 
 
Náš najmenší účastník Maťko a na pravo Tamča

               

 

Lucka                                                                                                             Zuzka           

                             

 

         Lujzi                                                                                                                      Natálka

                     

 

  Ema                                                                                                               Palino

                      

 

  

Gretka                                                                                                                  a ešte jedna spoločná

           

 
No a na záver nám deti spravili takéto krásne šiškové srdce:

  

 
ŠTVRTOK

Keďže bol v stredu sviatok, denný program sme vynechali, aby si aj rodičia mohli užiť svoje ratolesti. Vo štvrtok sme sa vzdialili od Žiliny trocha viac a navštívili sme prekrásnu Čutkovskú dolinu v Ružom berku. Najskôr sme si dali  obed v prírode  a potom sa deti vyjašili na rôznych at-rakciách v Obrove. Poskákali na tram-polínach, povozili sa na detskej lanovke, zastrielali na vzduchovke, pohrali sa sa s lukom a šípom, či preliezli lanový park ........  


    Kamilka sa povozila na lanovke

 

Alicka si dala aj poriadne naťahovačky

 

 

 

                  

 

 

 

Že sa nedá hojdať v príbore?

Streľba lukom                                                                                    A Nelkina roznožka....

   

 

 

Jedna zastávka po ceste naspäť                                                                 A veľká únava po výlete....

 

PIATOK

Počasie nám nedoprialo výlet na Lietavský hrad, takže sme sa po tréningoch pohrali na štadióne, v parku a vyšantili v bazéne...

 

 A zazvonil zvonec a tábora je koniec....(24.7.2017)
Majú  krasokorčuliari  v Kraso klube Žilina v lete voľno?
                
               

Voľno si naše deti užijú iba okolo Veľkej  Noci aj to sa už po týždni tešia na letnú prípravu. Naša sezóna začína už v máji, kedy sa presúvame zo štadiónu na atletickú dráhu a do telocvične. Tam naberáme kondičku, posilňujeme, trénujeme na kolieskových korčuliach, venujeme sa intenzívnejšie baletu a gymnastike.

V júni sme zorganizovali sústredenie na ľade v Trenčíne, kde sa spolu s našimi deťmi pripravovali aj deti z Litvy, Bieloruska  a  Česka. Tréningy  viedol uznávaný tréner Vladimír Dvojnikov.  Deti si zo sústredenia odniesli nový impulz do sezóny,  vrátili sa do formy z konca minulej sezóny a začali pracovať na nových prvkov.  

 

1.júlový týždeň sme museli tento rok narýchlo meniť program. Počítali sme s trénovaním na žilinskom ľade, avšak na poslednú chvíľu sme sa dozvedeli, že nakoniec 1.júlový týždeň ľad v Žiline nebude. Deťom sme už po druhý krát zorganizovali letný tábor. Po každodennej  baletnej  ale aj  špeciálnej krasokorčuliarskej  príprave na suchu sme im pripravili bohatý program  v okolí  – v Rajeckých Tepliciach si deti zajazdili na koni, v Ružomberku si poskákali na atrakciách v Obrove, v Martine sme navštívili skanzen v Jahodných Hájoch.....

 

Naplno sa naša letná príprava na ľade začala v Liptovskom Mikuláši. Už po druhý krát sme  zorganizovali sústredenie v Liptovskom Mikuláši v termíne 17.7.-22.7. Denne zvládli deti troj-fázové tréningy na ľade a dvojfázové tréningy na suchu. Okrem namáhavého programu sme sa pohrali na hojdačkách, zregenerovali vo  wellnesse, a stihli sme aj  opekačku.  Deti sme po týždni odovzdali na víkend rodičom a od pondelka nás opäť čaká sústredenie na ľade v Žiline, kde budeme pracovať na technike korčuľovania a začneme s prípravou jázd.

Krasokorčuľovanie je pre deti nielen náročným športom, do života deťom prináša okrem všestrannej športovej prípravy aj nerozlučné kamarátstva, naučí ich zodpovednosti a samostatnosti. Pre všetkých priaznivcov tohto športu už pripravujeme ďalší ročník školy korčuľovania na ľade, ktorý sa začne v septembri 2017.(4.4.2017)
5 medailí z Finále interpretačného korčuľovania ostáva v Kraso klube Žilina
                
                  V sobotu 1.4. sa na zimnom štadióne v Žiline konalo finále interpretačného korčuľovania. Zúčastnilo sa na ňom 95 pretekárov z toho Kraso klub Žilina reprezentovalo 10 pretekárov v šiestich kategóriách s výbornou bilanciou : 3x zlato, 1x striebro a 1x bronz.

Výsledky KK ZA:
IK C1: Nelly Tvrdá /27,3 b./ 1.miesto, Diana Kurejová 13.miesto /17,82 b./
IK C2 silver: Petra Kozačková /26,17 b./ 1.miesto
IK C3 gold: Vanessa Chovancová /31,91 b./ 5.miesto
IK B gold: Romana Weindlingová /45,41 b./ - 1.miesto , Katka Smutná /42,94 b./ -  2.miesto
Začiatočníci: Kristínka Matušková /11,05 b./ - 6.miesto, Nikolka Bukovcová /10,41 b./ - 7.miesto
Hviezdičky: Amálka Sýkorová /11,45 b./ - 3.miesto, Lucka Valašková /9,39 b./ - 5.miesto

                  Okrem týchto detí sa so svojou jazdou mimo súťaž predviedli aj Alicka Drdáková a Kristínka Matušková a v spoločnej choreografii sa po prvý krát predstavili aj naše najnovšie klubové prírastky: Ninka a Eliška Cesnekové, Ruty Deáková, Linda Kucharovičová, Lili Sikelová, Kamilka Metruková, Julka Adamčíková, Peťka Drábiková a Maťko Valašek. Veríme, že v budúcej sezóne nás už aj tieto detičky budú úspešne reprezentovať aj na pretekoch. Okrem finále IK  počas obeda prebehlo na ľade aj vyhlásenie víťazov Slovenského pohára v kategóriách nádeje, žiactvo, juniorky, juniori a seniorky. Víťazi sa  predviedli svojimi exhibičnými vystúpeniami, ktoré krásne oživili a doplnili výbornú atmosféru preteku.

                   Vo večerných hodinách a počas celej nedele sa pokračovalo vo výkonnostných testoch. Testy sú  náhradou za povinné cviky, ktoré sa prestali jazdiť súťažne asi pred 30-timi rokmi. Splnenie výkonnostných testov je jednou z podmienok potrebných k  štartu na majstrovstva Slovenska. Na žilinskom ľade sa testov zúčastnilo okolo 90 detí.
Z nášho klubu sa podarilo splniť testy týmto deťom:
Test č.7 – Eliška Lamošová a Zuzka Drábiková
Test č.6 – Petra Kozačková
Test č.5 – Tamarka Betková, Natálka Adamíková
Test č.4 – Gretka Gajdošová, Denis Zivák a Roman Všetička
Test č.2 – Katka Smutná


(29.3.2017)
Karneval
                
                  Kraso klub Žilina sa okrem tréningu pretekárov  venuje aj výučbe korčuľovania pre verejnosť v jesennom, zimnom a jarnom kurze korčuľovania. V nedeľu 26.4. sa na ľade lúčili deti i dospelí z jarného kurzu korčuľovania. Na ľade sa zabávalo – stretli sa tam víly, zvieratká, väzni, piráti, princezné... a všetci si dobre zatancovali, zasúťažili.

karneval17

Sezóna sa pre výkonnostných pretekárov na Slovensku síce skončila už  pred 2 týždňami na posledných pretekoch v Nitre, avšak traja pretekári z nášho klubu zbierali ešte počas víkendu 25.-26.3.  cenné skúsenosti aj na medzinárodných pretekoch v maďarskom Miskolci  na 12th Avas Cupe. Priniesli nám odtiaľ 2 medaile. Peťka Kozačková získala striebro  v kategórii recreational B Bronze  a Roman Všetička obsadil bronzovú priečku  v kategórii Basic Novice A boys. Štvrtú priečku v rovnakej kategórii obsadil Samko Benko.
V sobotu 1.4. organizuje náš klub na žilinskom štadióne Finále interpretačného korčuľovania (hobby korčuľovania). Zúčastní sa na ňom deti 95 pretekárov v 11-tich kategóriách od 6 rokov až po dospelých korčuliarov.  Počas tohto podujatia bude od 12 hod do 13 hod zaradené aj vyhlásenie víťazov Slovenského pohára (vo výkonnostnych kategóriách) spojené s exhibíciou. Veríme, že bezplatný vstup a zaujímavý program priláka na štadión veľa divákov.(6.2.2017)
Krasokorčuliarska sezóna pokračuje aj v novom roku...
                
                  Deti z Kraso klubu Žilina si počas Vianoc užili len pár dní úplneho voľna. Už na Štefana si spoločne s rodičmi zakorčuľovali na zábavnej štefanskej hodine na ktorej sme mali vysokú účasť rodičov i detí a samozrejme,že nechýbala ani skvelá nálada.  Deti sa zahrali na trénerov a čo to priučili svojich rodičov, ktorí na vlastnej koži zistili aké náročné krasokorčuľovanie vlastne je. V pozícii trénerov sa cítili ako ryba vo vode. Po novom roku však už kraso-korčuliarska príprava pokračovala, pretože pretekárska sezóna je v plnom prúde.

Na prvých pretekoch v tomto roku 7.-8.1. 2017 v  Púchove sme mali zastúpenie iba v kategórii IK B gold, kde získala zlatú medailu Romanka Weindlingová.

Na novomestský pohár 14.-15.1.2017 sme vyslali naše  najmladšie pretekárky.
hviezdičky :      Lucka Valášková – 11.miesto
                           Amálka Sýkorová – 14.miesto
začiatočníci:    Nikolka Bukovcová – 3.miesto
                               Zuzka Drábiková– 5.miesto
                         Kristínka Matušková – 8.miesto

kosice1kosice1


Pekné výsledky sa dostavili na VC Košice, kde sme už reprezentovali náš klub s ôsmimi pretekármi. Zaslúžené  3.miesto v kategórii mladší žiaci si so svojou  vydarenou jazdou vybojoval Romanko Všetička s počtom bodov 34,18 , v kategórii mladšie žiačky 11 obsadila pekné 5.miesto aj Gretka Gajdošová /32 b./ a v kategórii Nádeje 9 obsadila Tamarka Betková taktiež 5.miesto /25,06 b./
Ďalšie výsledky z VC Košíc
st.žiaci - D.Zivák - 6.miesto /42,38 b./                  ml.žiaci - M.Čurík - 7.miesto /22,24 b./
st.nádeje- P.Čurík - 8.miesto /15,46 b./               nádeje 7 - Z.Drábiková - 11.miesto /12,66/
Počas víkendu 28.-29.1. sme opäť štartovali s piatimi pretekármi na VC Zvolena.  1.miesto v kategórii starší žiaci získal  Denis Zivák  s počtom bodov 45,26 b. Po dlhšej pauze a zlomenej nohe sa opäť vrátil na pretekársku dráhu. S chorobou sa predviedol aj Roman Všetička v kategórii mladší žiaci. A hoci to nebola jeho úplne najvydarenejšia jazda, celkovo skončil na druhom mieste s počtom bodov 29,98. Na 4.mieste v tej istej kategórii skončil aj  Maťko Čurík, ktorý získal 24,27 bodov.
V kategórii interpretačné korčuľovanie C1 sa opäť ukázala na stupni víťazov Nelly Tvrdá. S počtom bodov 23,57 získala striebro.V kateórii Nádeje 8 sa v tejto sezóne po prvý krát predviedla aj Lujza Kraľovanská ,ktorá obsadila obsadila 9.miesto /16,93 bodov/.

(19.12.2016)
Zlato z Košíc pre Grétku Gajdošovú

                  10.-11.12. sa zúčastnili 3 pretekárky z KK ZA na pretekoch Crow Arena Trophy v Košiciach. Najlepšie sa umiestnila Grétka Gajdošová, ktorá v kategórii mladšie žiačky 11 s počtom bodov 32,83 získala svoje prvé zlato. Na druhom mieste v kategórii interpretačné korčuľovanie IKC3 gold skončila Vaneska Chovancová a  4.miesto v kategórii začiatočníci vybojovala Zuzka Drábiková.
kosice2kosice1

Ďalší víkend 16.-18.12. sa konali už posledné preteky v tomto roku  58.ročník VC Bratislavy, kde nás reprezentovalo 5 pretekárov. Najlepšie umiestnenie získala Peťka Kozačková v kategórii interpretačné korčuľovanie IKC2 silver, ktoré vyhrala v svojej kategórii už po tretí raz. V Bratislave získala 26,9 bodov.

Ďalšie výsledky z 58.VC Bratislavy:
Paťo Čurík – 9.miesto v kateg. staršie nádeje
Roman Všetička – 5.miesto v kateg. mladší žiaci
Maťo Čurík – 7. miesto v kateg. mladší žiaci
Samo Benko – 8.miesto v kateg. mladší žiaci
(12.12.2016)
Show Pán ľadu a deti z Kraso klubu Žilina

                   V piatok 2.12. sa na žilinskom zimnom štadióne  konala famózna  show – Pán ľadu, kde sa predviedli významní svetoví krasokorčuliari ako Jevgenij Pľuščenko, Florent Amodio, Tomáš Verner či Adelina Sotnikovova, Lucie Myslivečková a iní. Naživo hral na husliach aj slávny Edvin Marton,  ktorého hudba očarila v roku 2003 Jevgenija Pľuščenka a vybral si ju počas svojej pretekárskej kariéry. Odvtedy sa zrodilo slávne spojenie famózneho korčuliara na ľade spolu s famóznou hudbou. Na našom ľade sa Jevgenij Pľuščenko predviedol až v druhej polovici a aj to s veľkým sebazaprením, keďže sa mu  deň pred žilinskou show stal úraz ruky.
                   Bodkou za prvou časťou tejto show bolo vystúpenie detí z Kraso klubu Žilina. Veľmi by som chcela poďakovať organizátorom z agentúry 212, že nám takúto šancu umožnili. Vystupovalo 26 detí vo veku od 5 do 18 rokov. Prvý krát v živote mali deti možnosť vystupovať na osvetlenom štadióne pred plným hľadiskom. Nácviky vysúpenia na show sme robili popri náročnej príprave na preteky, ale deti sa na nácviky vždy veľmi tešili, učili sa choreografiu s veľkým zanietením a  konečný výsledok stál za to. S choreografiou na hudbu „Bailar a Shake it up“ deti zožali obrovský potlesk od publika a určite im ostane aj v srdiečkach obrovský zážitok na celý život.

panladu


(12.12.2016)
Úspechy v  Liptovskom Mikuláši pre Kraso klub Žilina

Počas mrazivého víkendu 3.-4.12. sme sa zúčastnili ďalších pretekov v krasokorčuľovaní. Reprezentovalo nás 10 detí z nášho klubu, z toho sme vyslali aj dvoch nováčikov. Druhý-krát na preteku štartovala Zuzka Drábiková, ktorá sa predviedla v kategórii začiatočníci. Svojou peknou jazdou si vybojovala tretie miesto.
Aj v kategórii hviezdičky skončila na tretej priečke Lucka Valášková, ktorá  tiež štartovala na pretekoch zatiaľ druhý krát. Svoje pretekársku dráhu začala pred týždňom na pretekoch v Púchove.
V kategórii interpretačné korčuľovanie C sme mali zastúpenie 2 pretekárok – Nelly Tvrdá a Diana Kurejová.  Dianka obsadila 4.miesto a Nelly Tvrdá skončila  na 1.mieste.

LM1
LM2 V kategórii mladší žiaci sa na 3.priečke umiestnil náš žilinský „amodio“ Romanko Všetička. Tento rok sa mu na pretekoch zatiaľ zaslúžene darí. Jeho snaha na tréningoch sa pretavuje aj do pekných výsledkov na pretekoch. V tejto kategórii skončil na 5.mieste Matej Čurík. V kategórii nádeje 9 skončila Tamarka Betková na 9.prie4ke a  v kategórii staršie žiačky obsadila Laura Burgerová  11.priečku.
LM2(29.11.2016)
VC Púchova a Poľana Cup v Detve = 3-krát zlato a 1 striebro pre Kraso klub Žilina

presov2016

Počas víkendu 26.-27.11. sa konali až dvoje preteky v krasokorčuľovaní – Poľana Cup v Detve a Veľká cena Púchova v Púchove. V Detve nás reprezentovala iba 1 pretekárka - Petra Kozačková. Predviedla bezchybnú jazdu a svojou choreografiou na hudbu Puttin´on the Ritz zaujala rozhodcov.  Vybojovala si tak 1.mieste v interpretačnom korčuľovaní IKC2 bronz v Detve aj v Púchove.

Náš klub reprezentovalo až 14 pretekárov v deviatich kategóriách. Získali sme tu dve zlaté medaile a jedno striebro. Okrem Petry Kozačkovéj sa na prvej priečke umiestnila aj  Nelly Tvrdá v kategórii IKC1, keď sa predviedla s novou choreografiou a získala 26,21 bodu.
presov2016
V tej istej kategórii skončila na 8.mieste aj Dianka Kurejová. V kategorii IKC3 skončila na 5.priečke Vanessa Chovancová.  Prvý krát sa na pretekoch predviedla aj Lucka Valášková, ktorá obsadila v kategórii hviezdičky 4.miesto.
O ďalšie medailové umiestnenie sa zaslúžil Roman Všetička, ktorý korčuľuje ešte iba tretiu sezónu avšak svojim talentom a húževnatosťou na tréningoch sa dokázal prebojovať až k medailovým priečkam. V Púchove získal striebornú medailu s 38,54 bodmi.

Výsledky v kategóriach SP: VC Púchova

Nádeje 9: Tamarka Betková - 11.miesto (22,24 b.)
Nádeje 10:    Natálka Adamíková – 9.miesto (21,35 b.)
Nádeje st. chlapci:  Paťko Čurík – 5.miesto (17,63 b.)
Mladšie žiačky 11:   Gretka Gajdošová – 5.miesto (30,16 b.)
                                 Ellis Rybáriková – 6.miesto (27,56 b.)
                                    Viktória Chladnúchová 7.miesto (25 b.)
Mladší žiaci:      Roman Všetička – 2.miesto (38,54 b.)
                 Maťko Čurík – 5.miesto (24,6 b.)
                      Samko Benko – 6.miesto (21,38 b.)
Staršie žiačky:      Laura Burgerová – 15.miesto (52,15 b.)

presov2016

(15.11.2016)
Prvé preteky v sezóne = 1.medaila

presov2016

Počas víkendu 12.-13.11. sa 4 deti z krasokorčuliarskeho klubu Kraso klubu Žilina zúčastnili preteku 40.Veľká cena Prešova.

Darilo sa najmä Grétke Gajdošovej v kategórii mladšie žiačky. Svojou bezchybne prevedenou jazdou získala zatiaľ jej najvyššie bodové skóre 37,67 bodu. V konečnom výsledku si vybojovala 3.miesto.
V tej istej kategórii skončila na 6.mieste aj Ellis Rybáriková /31,24 bodu/ a na 8.priečke Viktória Chladnúchová /25,79 bodu/.
Krok od medaile delil aj Romana Všetičku v kategórii mladší žiaci. Svojim slušným výkonom si vybojoval 33,8 bodu a 4.miesto.

Budúci týždeň budeme v pretekárskom duchu pokračovať na preteku 54.Grand Prix SNP v Banskej Bystrici. Veríme, že nás opäť deti potešia peknými výkonmi.(15.11.2016)
HALLOWEENSKY VEČER NA ĽADE.

turnaj

  V utorok 1.11. sa na žilinskom ľade zabávalo. Táto lekcia školy korčuľovania sa niesla v duchu  HALLOWEENU. Stretlo sa tu  veľa čarodejníc, kostier, strašidiel a iných masiek. Spoločne sme si zasúťažili, zatancovali a zabavili sa. Ako každoročne je táto zábavná lekcia v jesennom kurze korčuľovania veľmi obľúbená nielen u detí, ale každoročne sa k nám zapoja aj mnohí rodičia.
Fotogalériu z tohto milého podujatia nájdete tu.

(16.9.2016)
Škola korčuľovania opäť začína.....

               Leto, čas dovoleniek a oddychu, znamená  pre krasokorčuliarov aj aj náročnú prípravu, kedy deti  majú trojfázové tréningy...samozrejme prepletené zážitkami, hrami a dobrodržstvami s kamarátmi.
Počas tohto leta sme organizovali denné sústredenie v Žiline, keďže zimný štadión bol v prevádzke už od júla. Okrem príprave na ľade a špreciálnej krasokorčuliarskej príprave,  mali deti  aj intenzívnu tanečnú prípravu, čomu sa mimoriadne tešili a na konci  nám predviedli tri krásne vystúpenia.


turnaj

 Taktiež sme sa pripravovali od 18.-22.7. aj na ľade v Liptovskom  Mikuláši. Okrem intenzívneho tréningu na ľade a v telocvični, sme s deťmi boli aj v múzeu, na plavárni a  popri večerných výklusoch sme obdivovali krásny vodácky areál.

turnaj

Tento rok sme organizovali aj 1.ročník tábora pre deti z klubu a zo školy korčuľovania. Každý deň mali deti tréning na ľade a na suchu a potom sme spoločne podnikali výlety do okolia Žiliny. Deti zažili jazdu na koni, ale aj poriadnu búrku v Divine, kúpali sme sa v Diplomate, viezli  na kompe a lúštili zábavné kvízy v morzeovke. 

turnaj

Počas mesiacov máj-júl u nás prebiehali aj kurzy inline korčuľovania a vďaka grantu z mesta sme mohli pár hodín priniesť výučbu inline korčuľovania aj na ZŠ Oravská.
Jeseň je pre nás obdobie kedy  nácvičujeme choreografie na preteky, ale aj čas, kedy rozbiehame školu korčuľovania pre verejnosť. Už koncom septembra začína jesenný kurz, kedy opät začneme robiť prvé opatrné krôčiky s novými deťmi, ale aj učiť čoraz náročnejšie prvky s deťmi ba i celými rodinami. Škola korčuľovania je pre nás nesmierne dôležitá je to tzv.liaheň talentov.  S nových 4-5 ročných detí  si vyberáme tie najšikovnejšie do klubu, kde ďalej rozvíjame ich schopnosti. Všetkým, ktorí majú neposedné deti alebo len sa chcú naučiť korčuľovať, ponúkame možnosť  výučby s našim klubom. Viac informácii nájdete na našej stránke www.krasoklubzilina.sk(28.6.2016)
Opäť na ľade...

               Na konci apríla sme  vyzuli korčule a lúčili sa so starou sezónou .  Od mája sa už deti z Kraso klubu Žilina pripravujú na atletickej dráhe, v telocvični i na kolieskových korčuliach na Vodnom Diele. V tomto roku sme zaradili v júni  aj 5 dní intenzívneho tréningu  na ľade, kde sa zúčastnilo 25 detí z klubu. Keďže ten náš žilinský ľad sa opäť začína mraziť v týchto dňoch, využili sme celoročnú prevádzku zimného štadiónu Mariána Gáborika v Trenčíne.  Na tréningy sme prizvali okrem našich trénerov  aj ruského trénera Vladimíra Dvojnikova, ktorý patrí k trénerskej špičke na Slovensku.   Po mesačnej pauze od ľadu bolo na deťoch aj tréneroch vidno, že sú oddýchnutí. Mnohí si zvykali na nové korčule,  ťažko si rozpomínali na prvky v svojich jazdách, ale  bolo cítiť snahu a radosť z pocitu, že môžeme byť opäť na ľade . S týmto elánom budeme pokračovať aj počas letných prázdnin. Už 4.7. -8.7. nás totiž čaká   týždňové  sústredenie na ľade v Žiline,  18.7.-22.7. ďalšie sústredenie na ľade v Liptovskom Mikuláši a 25.7.-29.7. ideme  po prvý krát otvárať korčuliarsky tábor, kde okrem tréningov budeme s deťmi aj utužovať kolektív na rôznych výletoch. Do tábora sme oslovili nielen deti z klubu, ale aj šikovné deti zo školy korčuľovania.  V auguste budeme pokračovať atletickou prípravou i tréningami na ľade. Toto sú t plány detí z Kraso klubu Žilina na prázdniny. Samozrejme, že medzi tréningami a sústredeniami deti stihnú aj dovolenky, kúpaliská, výlety.... veď leto je nielen o tréningoch a disciplíne, ale aj o zábave a relaxe.    
MD
turnaj


(14.4.2016)

MEDAILOVÁ BODKA pre Kraso klub v sezóne 2015/2016 !

            V Žiline sa už ľad na hlavnej hale roztápa a krasokorčuliari z  Kraso klubu Žilina už pomaly končia sezónu na ľade. Ešte pred Veľkou Nocou 19.3. sme sa predviedli peknou choreografiou na  zahájení ženského turnaja v hokeji a naše krasokorčuliarky uviedli 4 medzinárodné hokejové tímy na zahajovacom ceremoniále, na ktorom sa zúčastnil aj primátor Žiliny.

turnaj
miskolc

1.-3.4.2016 sa šesť detí z klubu zúčastnilo medzinárodnej súťaže 11th Avas Cup v Miskolci. Nielen že sme nazbierali cenné skúsenosti, ale po slušných výkonoch detí sme aj v medzinárodnej konkurencii získali 3 medaile. V kategórii najmladších chicks 2008 nás reprezentovala Matea Kandera. Po sezóne, kedy jej často len o vlások unikla medailová priečka, si konečne zaslúžene vybojovala striebornú medailu. V kategórii  Cubs 2008 boys získal Roman Všetička taktiež striebornú medailu, i keď na preteky cestoval z dôvodu choroby úplne bez prípravy. V tej istej kategórii sa na 3.mieste umiestnil ďalší Žilinčan -  Samuel Benko.
V kategórii Cubs 2008 girls  Ellis Rybáriková zostala tesne za medailovými pozíciami - na 4.priečke a Viktória Chladnúchová na 9.priečke. V kategórii Recreational skating B bronze obsadila Petra Kozáčková  6.miesto.

Túto sobotu 9.4.2016 sa konal v Púchove aj posledný pretek sezóny v hobby korčuľovaní – finále interpretačného korčuľovania. Zúčastnili sa ho Petra Kozáčková, ktorá obsadila pekné 3.miesto v IK C2 gold a Vanessa Chovancová skončila na 4.mieste v IK C3 gold.
Pretekárska sezóna sa týmto pre nás definitívne skončila – odpočítavame posledné tréningy na ľade a tešíme sa na zaslúžený oddych pre deti i trénerov. Po krátkej prestávke krasokorčuliari začnú v máji s letnou kondičnou, baletnou a gymnastickou príravou.  

puchov
Krasokorčuľovanie je náročný šport nielen na ľade a pekným výsledkom predchádza aj nevyhnutná letná príprava. Tak nám držte palce, aby sa nám v budúcej sezóne darilo ešte viac a ak máte doma neposedné deti vo veku 4-5 rokov, radi ich u nás uvítame od septembra v škole korčuľovania na ľade a tie najšikovnejšie deti aj v našom oddieli. Okrem toho nám koncom apríla začína aj inline škola korčuľovania pre deti i dospelých. Viac informácii nájdete na našej stránke www.krasoklubzilina.sk

M.Drdáková


(9.3.2016)

Na žilinskom ľade sa zabávalo....

Kraso klub Žilina organizuje každoročne školu korčuľovania pre verejnosť. Tento víkend bolo na ľade veselo – zabávali sa na ňom totižto karnevalové masky. O škole korčuľovania sme sa dozvedeli viac od M.Drdákovej – predsedkyne Kraso klubu Žilina.

karneval
www.krasklubzilina.sk

Ako dlho už organizujete školu korčuľovania?

Na to vám ani odpovedať neviem. V roku 2007, keď som sa do klubu vrátila,  už fungovala škola korčuľovania v takomto formáte ako teraz. Avšak pamätám si, že aj predtým sa organizovali každoročne školy korčuľovania. Preto máme aj v klube dostatok detí v každej kategórii, mnohé z nich sú už aj trénerky. Škola korčuľovania je naša liaheň pretekárov a každoročne sa snažíme pritiahnuť najšikovnejšie deti do klubu, kde ich už čaká náročnejšia a intenzívnejšia príprava.

V akom formáte funguje škola korčuľovania teraz?

Počas jednej sezóny máme 3 kurzy – jesenný so zábavnou Halloweenskou lekciou, zimný – so zábavnou lekciou s Mikulášom a jarný kurz s Karnevalom. Kurzy prebiehajú buď 1x týždenne alebo 2x týždenne. V jesennom a zimnom kurze sme zatiaľ dokázali uspokojiť všetkých záujemcov, avšak v jarnom kurze sme asi 20 záujemcov z kapacitných dôvodov neprijali. Každého to totiž ťahá na korčule až v tomto zimnom období.

Aká veková kategória navštevuje kurzy korčuľovania?

Najčastejšie sú to deti okolo 5-8 rokov a tie pokračujú počas celej sezóny. Často tu máme deti, ktoré s nami korčuľujú aj viac rokov  a postupne sa posúvajú od pomalého dupkania na ľade k výučbe zložitejších krasokorčuliarskych prvkov.  V posledných rokoch sa čoraz častejšie pridávajú dospelí – študenti, ale aj rodičia detí, ktoré navštevujú kurz. Máme tu aj celé rodiny. Je to veľmi pekné vidieť ako majú spoločného koníčka.

To korčuľujú deti aj dospelí spoločne?

Nie, nie…. na ľade máme 1-2 skupiny dospelých a 4-5 skupín detí podľa ich schopností. Často sa stáva, že tie šikovnejšie deti sa učia rýchlejšie a preto ich aj počas kurzu posúvame do vyššej skupiny, aby sa naučili čo najviac. Výučba prebieha hravou formou s rôznymi pomôckami ako sú kúžele, hokejky......

Baví vás trénovanie školy korčuľovania?

Najmä v nedeľu večer, po celom dni s rodinou sa musím trocha premáhať na lekcie. Avšak, keď prídem na ľad, dostávam energiu od detí, ktoré sa tešia na korčuľovanie. Často sa stáva, že na začiatku kurzu k nám príde zopár uplakaných  a vystrašených detičiek a keď vidím tie pokroky ako sa dokážu skamarátiť s ľadom a zlepšujú sa, viem, že táto práca má zmysel.

Škola korčuľovania pomaly končí, tešíte sa na voľno?

Áno, trochu si oddýchneme, ale keďže okrem školy korčuľovania na ľade sa venujeme aj inline škole korčuľovania, už začíname plánovať tohtoročnú inline školu korčuľovania. Minulý rok sme začali vďaka grantu Kia z nadácie Pontis aj spoluprácu so ZŠ Karpatská. Tento rok chceme popri poobedných kurzoch inline korčuľovania spolupracovať s viacerými školami. Veríme, že bude záujem.

Je záujem aj o inline kurzy?

Inline korčuľovanie je u nás čoraz populárnejšie. Napriek tomu,že deti sa vedia naučiť korčuľovať aj sami, je o kurzy záujem. Mnoho samoukov má nesprávne návyky, ktoré sa ťažko odnaúčajú a taktiež ich jazda je veľmi nebezpečná pre nich, ale aj pre okoloidúcich. Cieľom týchto kurzov je naučiť deti, ale i dospelých správne korčuľovať a najmä naučiť ich zabrzdiť, otočiť sa, vyhnúť sa prekážkam, prekročiť alebo bezpečne prejsť cez prekážku.(9.3.2016)

35.ročník Veľkej ceny Žiliny


    V dňoch 27.-28.2. sa v Žiline konali preteky Slovenského pohára v krasokorčuľovaní. Zúčastnilo sa na nich 203 pretekárov z celého Slovenska, ktorí pretekali v 14.tich kategóriách. Zároveň to bol posledný pretek pred MS SR a preto sme mali takúto vysokú účasť pretekárov z celého Slovenska.

Našim pretekárom z Kraso klubu Žilina sa na domácom ľade veľmi nedarilo -  najmä v kategóriách, kde sme mali šancu na medailové pozície.
V kategórii staršie nádeje chlapci sa Roman Všetička umiestnil na 5.mieste a Samuel Benko na 9.mieste.
V kategórii nádeje 8 sa veľmi nedarilo Tamarke Betkovej, ktorá skončila až na 12.mieste.
Ďalej nás reprezentovala Nelly Tvrdá /N8-22.miesto/, Natália Kapustová /N8-25.miesto/, Natálka Adamíková /N9 – 15.miesto/, v kategórii nádeje 10 - Ellis Rybáriková /11.miesto/, Greta Gajdošová /12.miesto/, Viktória Chladnúchová /16.miesto/, Ema Hrubošková /mladšie žiačky/, Katka Smutná a Laura Burgerová – staršie žiačky.
V kategórii mladších žiakov nás reprezentovali Maťo Čurík a po skoro dvojročnej pauze zvládol svoj návrat na ľad aj Denis Zivák.
 V kategórii nádeje 7 na 8.mieste skončila Lujza Kraľovanská, ktorá predviedla peknú jazdu.
Prvý krát na ľad vystúpili aj naše dva nové klubové prírastky – hviezdičky Nikolka Bukovcová a Zuzka Drábiková. Nakoľko ešte len začali korčuľovať, veľmi nás potešili, že zvládli vystupovať samostatne.
Reprezentovali nás aj 3 pretekárky v interpretačnom korčuľovaní – Dianka Kurejová, Petra Kozačková a Vanessa Chovancová. Potešenie sa k nám dostalo od Vanesky Chovancovej, ktorá predviedla svoj najlepší výkon za celú sezónu a získala si svoj bodový rekord 30,7 bodu  a tým aj striebornú medailu.

Pretekárska sezóna sa u nás skončila s výnimkou šiestich detí, ktoré nás budú ešte na konci marca reprezentovať na medzinárodných pretekoch v Miskolci – 11th Avas Cup. Budeme im držať palce a očakávať kvalitné výkony.  

podium


(5.1.2016)

Věra Nováková 1933-2016

S hlbokým  zármutkom oznamujem všetkým  priaznivcom žilinského krasokorčuľovania,  že vo veku 82 rokov  nás navždy opustila p.Věra Nováková – vynikajúca  žilinská trénerka,  ktorá spolu s manželom Miloslavom  Novákom  vychovala celé  generácie  krasokorčuliarov, majstrov Slovenska a Československa, mnohých trénerov a rozhodcov.

V našich srdciach navždy  zostane  nielen ako trénerka ale najmä ako  láskavá a vždy  usmiata ‘teta’ – tak sme ju všetci  volali.

Nech odpočíva v pokoji...
        
                                                                                                                          Kraso klub Žilina(6.12.2015)


 STRIEBRO v Púchove……..

Počas víkendu 28.-29.11. sme s veľkou výpravou reprezentovali náš klub na preteku SP v Púchove. Zúčastnilo sa ho 15 pretekárov v ôsmych kategóriách. Opäť sa nám podarilo získať  jednu medailu  v kategórii mladšie nádej chlapci. Taktiež si zlepšili svoje bodové maximum a veľmi pekne sa umiestnili  Ellis Rybáriková 7.miesto 28,47 bodov a Gretka Gajdošová 9.miesto 25,69 bodov v kategórii nádeje 10. Na týchto pretekoch sa Tamarke Betkovej, Natálke Adámikovej a Natálke Kapustovej podarilo zaradiť po prvý krát nový skok – axel.

Výsledky:

IK C1:               Dianka Kurejová  4.miesto

Nádeje 7:        Matea Kandera  5.miesto

                          Lujza Kraľovanská 6.miesto

                          Eliška Lamošová 8.miesto

Nádeje 8:         Tamarka Betková 7.miesto

                          Natálka Kapustová 24.miesto

                          Veronika Berzáková 25.miesto

Nádeje 9:          Natálka Adámiková 15.miesto

Nádeje 10:        Ellis Rybáriková 7.miesto

                            Gretka Gajdošová 9.miesto

                             Viki Chladnúchová 18.miesto

Nádeje chlapci:  Paťko Čurík 2.miesto

Mladší žiaci:        Maťo Čurík 5.miesto

Mladšie žiačky:   Katka smutná 9.miesto

                              Laura Burgerová 14.miesto

roman BB  (23.11.2015)

Máme ďalší bronz ......


V dňoch 20.-22.11.2015 sa konal Banskej

Bystrici ďalšie preteky Slovenského pohára

53rd GRAND PRIX SNP.

 

Výsledky Kraso klubu Žilina:

IK C3 Gold:  Vaneska Chovancová 4.miesto

IK C1:          Dianka Kurejová 4. Miesto

Nádeje 7:    Lujza Kraľovanská 9.miesto

                     Eliška Lamošová 13.miesto

Ml. nádeje chlapci: Paťko Čurík 4.miesto

Nádeje 10:    Ellis Rybáriková 8.miesto

                        Gretka Gajdošová 10.miesto

                        Viki Chladnúchová 15.miesto

St.nádeje chlapci: Roman Všetička 3.miesto

                                 Samko Benko 7.miesto

Ml.žiaci:           Maťko Čurík 8.miesto

Ml.žiačky:        Emka Hrubošková 33.miesto

St.žiačky:         Laura Burgerová 17.miesto

roman BB


(17.11.2015)

1.medaila v sezóne pre KK Žilina

             Z dôvodu rekonštrukcie štadiónu a problémov s tým spojených (chýbajúce šatne, toalety, často neupravený ľad či problémy s elektrinou),  sme tento rok mali výrazne zhoršený začiatok zimnej sezóny na ľade. Aj napriek tomu sa nám podarilo vyslať 6 pretekárov v štyroch kategóriách na medzinárodné preteky v Trnave 22.-25.10.  Tirnavia Edea Ice Cup kde sa zúčastnili pretekári zo 10 krajín Európy. Kvalitný výkon podal  Romanko Všetička, čím si zaslúžil  4.miesto (2.miesto v SP). Ďalej nás reprezentovali títo pretekári:  S.Benko 8.miesto (staršie nádeje), P.Čurík 5.miesto ( mladšie nádeje – v SP 4.miesto), V.Berzáková 16.miesto (nádeje8), E.Rybáriková 11.miesto (9.miesto v SP) a V. Chladnúchová 19.miesto (nádeje 10).

 

       7.-8.11. sa konal v Prešove  ďalší pretek Slovenského pohára, kde sme mali veľmi úspešnú zostavu pretekárov. Potešil nás výkon, ktorý  podala Matea Kandera 4.miesto (nádeje 7), Tamarka Betková 8.miesto (nádeje 8), Maťko Čurík 6.miesto (mladší žiaci). O prvú medailu  v tejto sezóne sa zaslúžil Roman Všetička 3.miesto (staršie nádeje). Svojim výkonom získal svoje bodové maximum 26,10 bodov. Prvý krát sa mu podarilo skočiť na preteku dvojitý skok – SALCHOW.

            V sobotu 14.11. sa konali testy v technike korčuľovania v Ružomberku. Testy sú náhradou povinných cvikov, ktoré sa jazdili v minulosti.  Všetkých 6 vyslaných pretekárov (Lujza Kraľovanská, Veronika Berzáková a Matea Kandera- test 7, Ema Hrubošková – test 5, Laura Burgerová – test 4 a Katka Smutná – test 3) svoj test zvládli a tak splnili prvú podmienok, aby mohli štartovať na Majstrovstvách Slovenska.  (2.9.2015)

Škola korčuľovania začína!!!

skola2015

 


(22.7.2015)

Ako prázdninujeme v Kraso klube Žilina?


(13.4.2015)

Koniec sezóny v KRASO KLUBE ŽILINA


A záver?

Všetci v klube, pretekári, tréneri i rodičia, končíme sezónu s radosťou a očakávaním, čo nám prinesie tá nová. Tak nám držte palce!

M.D.

(9.4.2015)

Striebro z 10th Avas Cupu z Miskolca
Na obrázku Veronika Horváthová 2. miesto


(27.3.2015)

XX. ročník Memoriálu Jozefa Lojkoviča v Žiline

Na obr. p. Tináková pri odovzdávaní cien v kategórii Nádeje 10


Počas víkendu 21.-22.3.2015 sme v Žiline organizovali XX. ročník Memoriálu Jozefa Lojkoviča v krasokorčuľovaní, na ktorom sa zúčastnilo 144 pretekárov z celého Slovenska. Pri príležitosti tohto jubilea sa prišla pozrieť, zaspomínať na staré časy a prevziať pamätnú plaketu za celoživotnú prácu svojich rodičov Ľudmily a Jozefa Lojkovičovcov pani Dr. Ing. Katarína Tináková. Lojkovičovci spolu s p. Ottom Prokopom stáli pri zrode prvého krasokorčuliarskeho oddielu v Žiline v roku 1953. Za spomienku určite stojí fakt, že pani Lojkovičová stála aj pri začiatkoch Jozefa Sabovčíka, ktorého viedla 8 rokov. Ďalšou významnou návštevou na pretekoch bola pani Viera Nováková. Pamätáme si ju ako skvelú trénerku. Spolu s manželom sa venovali žilinskému krasokorčuľovaniu 22 rokov a vychovali mnohé talenty. Dnes si prišla pozrieť prácu svojich zverencov, ktorí pokračujú v tomto športe ako tréneri a rozhodcovia. A treťou významnou osobnosťou, ktorá zavítala do Žiliny bola predsedkyňa krasokorčuliarskeho zväzu p. Babušíková. Tá nám povedala niečo zo zákulisia príprav budúcoročných ME v krasokorčuľovaní v Bratislave.