2 Percentá pre Kraso Klub Žilina
Aktuality
Veľká cena Žiliny, 38.ročník
skola lad     Škola korčuľovania na ľade
skola inline     Škola inline korčuľovania
Sústredenia
Rozpis tréningov oddielu
Preteky, testy, propozície
Tréneri
Pretekári
Kontakt
Korčuľovanie pre základné školy
Fotogaléria
Videogaléria
O nás
Odkazy
mesto1
mesto2
mshk

Aktuality(18.12.2020)

Prvé preteky v sezóne = úspech Kraso klubu Žilina!

Táto sezóna je výrazne ovplyvnená koronavírusom. Krasokorčuliari môžu trénovať iba 5 detí na ľade a preto majú menej hodín na trénovanie.  Niektoré mestá majú dokonca zimné štadióny zavreté. My sme vďační nášmu mestu, že podporuje šport a krasokorčuliari aj hokejisti na ľade môžu trénovať.
Trénovanie bez pretekania je pre deti menej motivujúce, preto sme sa veľmi snažili zorganizovať preteky.  Podarilo sa, 10.-12.12. 2020 sme v Žiline privítali cca 100 pretekárov v 20 kategóriách.  Nižšia účasť najmä u mladších detí bola ovplyvnená povinným negatívnym testom na koronavírus. Taktiež sú mestá, ktoré majú zatvorené štadióny a deti na preteky nie sú dostatočne pripravené.
Preteky boli iné oproti predošlým rokom. Nesmeli sme mať divákov, na vyhlásení sa zúčastňovali iba prví traja víťazi....ale nikto sa nesťažoval. Všade som cítila radosť, že sa konečne môžu deti  predviesŤ a ukázať to, na čom celé leto pracovali.
Z nášho klubu sa predviedlo všetkých 16 pretekárov.  Ako tréner musím povedať, že som od detí dostala predčasný vianočný darček a motiváciu do ďalšieho trénovania.  Krásne výkony detí sa preniesli aj do výborných umiestnení. Získali sme  4 zlaté, 3 strieborné a 3 bronzové medaily. V A kategóriách máme v našom klube 4 dievčatá. Aby sa do A kategórie dostali, museli splniť testy.
 V kategórii Nádeje 7 získala zlato Laurinka Korbašová s bodovým maximom 24,09 b. V novej jazde sa predviedla  prvý krát  s náročnými prvkami. Zaradila 2 axlov a pokúsila sa aj o dvojitého Salchowa.


V kategórii nádeje 9 máme tri pretekárky. Veľkú radosť  mala Alicka Drdáková, ktorá svojim výkonom prvý krát  po dvoch rokoch zdolala svoju najväčšiu súperku z Trenčína.  Za svoju jazdu získala 35,20 bodov a prvé miesto. Ďalšiu radosť sme mali z Natálky Matuškovej. Získala síce bronz, no pre nás mal cenu zlata. Perfektne zvládnutou jazdou získala 33,67 bodov.
Síce na nepopulárnej 4.priečke, ale naozaj so cťou sa umiestnila Ruth Deáková. Taktiež zajazdila peknú jazdu a vyslúžila si 25,62 bodov.Prvý krát sa  na ozajstnej súťaži  predviedla Nelka Pažická. Súťažila medzi šesť ročnými deťmi v kategórii Hviezdičky. A že naozaj krásne, svedčí aj umiestnenie /1.miesto/.


V kategórii mladšie nádeje B sme mali najväčšie zastúpenie. Ostrieľaná Lujza Tamašiová sa umiestnila na tretej priečke. Jej jazda bola darček k narodeninám pre babku a preto predviedla svoj najlepší výkon. V tejto kategórii sa nám prvý krát predviedli aj naše 7 ročné nádejky, ktoré po prvý krát zažili aj hodnotenie prvkov technickým panelom: Daria Vargová /4.miesto/, Chanel Šupejová /5.miesto/, Charlotte Tichá /6,miesto/ a Dorotka Káčerová /7.miesto/.
V kategórii staršie nádeje B sa s Gottovými piesňami predviedla Sofia Šušková. V jazde po prvý krát zaradila axlov a premiéra sa podarila. Získala 21,94b a 6.miesto.


V kategórii mladšie žiactvo B sme vďaka Julke Adamčíkovej získali striebro. V jazde skočila 2 dvojité skoky. Boli sme veľmi spokojné nielen so skokmi ale aj s prevedením celej jazdy.


V kategórii staršie žiactvo B nás reprezen-toval Paťko Čurík. Jazda síce nebola úplne vydarená, ale snahu a odhodlanie z nej cítiť bolo. Taktiež sa Paťo tešil z vydarené dvojitého toeloopa, ktorého premiérovo zaradil do jazdy. V Hobby silver mladšie skončila na 1.mieste Kristínka Matušková so svojim  Maľovaným džbánkom a na 2.mieste Nikolka Bukovcová s choreografiou z piesní od ABBY.


V kategórii Hobby junior nás reprezentoval Matej Čurík. Na jazdu išiel síce s veľkou  trémou, ale úsmev po jazde bol ozaj zaslúžený. Maťo po prvý krát zvládol v jazde 2 axle a 2 dvojité salchovy. Celkovo si za svoju  jazdu vyslúžil krásne 2.miesto a 30,7 bodov.


Preteky sme organizovali na poslednú chvíľu. Podarilo sa nám to hlavne  vďaka skvelým rodičom detí, ktorí zabezpečili všetky potrebné úlohy pri organizácii. Taktiež by som sa chcela poďakovať našim partnerom – hlavne mestu Žilina, ktorý nás podporil grantom, zamestnancom Žilbytu,  MsHKM, Žilinským Vlkom ale aj našim sponzorom Lajke, Kompave, Avekolu a VIXu. Veríme, že tieto preteky naštartujú ďalšie kluby a pretekárska sezóna bude pokračovať.(2.3.2020)

Máme vicemajsterku SR 2020 v krasokorčuľovaní!       
                   Počas víkendu 21.-23.2. sa v Bratislave konali Majstrovstvá SR 2020 v krasokorčuľovaní  juniorov, žiactva a nádejí. Z Kraso klubu Žilina sa na MS SR po splnení  kritérií nominovali a aj zúčastnili 3 pretekárky. Všetky v kategórií nádeje 8.  Striebro si po minulom roku obhájila Alicka Drdáková, ktorá po vydarenej jazde získala 29,22 bodov. Krásnu  5.priečku obsadila  Ruth Deáková s 24,52 bodmi . Zajazdila svoju najlepšiu jazdu  počas sezóny a získala tak svoje bodové maximum. Veríme, že sa jej bude rovnako dariť aj naďalej. Na 6.mieste skončila Natálka Matušková s počtom bodov 23,83. Aj napriek krásnemu umiestneniu nám padla  slza sklamania, keďže sme mali medailové ambície. Ale taký je šport, niekedy sa jazda podarí lepšie, inokedy horšie.  Vrchol sezóny majú dievčatá za sebou, avšak poľaviť sa ešte nechystáme.  Najbližšie nás čakajú preteky v Nitre 7.-8.3. a taktiež v marci  plánujeme splniť  korčuliarske testy potrebné do ďalšej sezóny. 


(2.3.2020)

Karneval na škole korčuľovania.

Okrem klubových aktivít nezaháľame ani na škole korčuľovania pre verejnosť.  Krásnou bodkou za jarnými prázdninami bol karneval na škole korčuľovania. Na ľade sa stretli zvieratká, strašidlá, princezné, piráti ako aj ďalšie masky. Výnimočne sme sa namiesto klasickej výučby bavili - tancovali  sme a súťažili. Karneval je veľmi obľúbená hodina počas každého jarného kurzu korčuľovania. Keďže už máme polovicu kurzu za sebou, deti už majú odbúraný strach z padania, aj tie najmenšie už vedia samostatne cupkať po ľade a tak si môžeme spoločne vychutnať  chvíle zábavy.
(20.12.2019)

Veľká cena Žiliny  - už 38.ročník je úspešne za nami...

Počas Mikulášskeho víkendu 6.-7.12. Kraso klub Žilina  organizoval preteky v krasokorčuľovaní  na domácej pôde. Tento pretek je súčasťou pretekov Slovenského pohára a pre náš klub je  po MS SR  najdôležitejší pretek v sezóne, kedy sa predstavia nielen všetci pretekári, ale svoje schopnosti pri hlásení, kamerovaní, púšťaní hudieb....a celkovej organizácii  predvedú aj všetci rodičia z klubu.  

V Žiline sa predstavilo okolo 150 pretekárov z  24 klubov zo Slovenska. Mali sme aj medzinárodnú účasť z Chorvátska a Nórska. Veľmi nás potešila aj návšteva  primátora  Žiliny Mgr.Petra Fiabáneho.

 

vvvcccS výsledkami detí v klube boli spokojné aj trénerky. Mimo pretek sa predviedlo  5 nových budúcich pretekárov: Matúško a Gabika Demčákovci, Sabinka Šušková, Dorotka Kačerová a Nelka Pažická.

Najväčšiu radosť, ale aj najväčšie obavy sme mali v kategórii hviezdičky, kde po prvý krát štartovali Daria Vargová a Chanel Šupejová. Vyskúšali si, aké je  to jazdiť  jazdu pred  rozhodcami  a svoj debut zvládli veľmi dobre. Je to veľká motivácia do ďalšej práce.  Našou  najsilnejšou kategóriou je kategória nádejí  8, kde máme až 4 pretekárky a ich zásluhou ostáva doma striebro aj bronz:     

Drdáková Alica – 2.miesto /28,47 b./
Matušková Natália – 3.miesto /26 b./       
Deáková Ruth- 5.miesto  /21,73 b./
Cesneková Eliška – 7.miesto /20,44 b./

 


Ďalší úspech sme mali v kategórii nádeje staršie B, kde spomedzi 25 pretekárok získala zlato Ninka Cesneková /28,28 b./, bronz Julka Adamčíková /27,77 b./ a 13.miesto Nikolka Bukovcová /21,27 b./

V kategórii mladšie nádeje B sme vďaka Lilien Sikelovej získali striebro /21,73b./, tesne pod medailovými priečkami sa umiestnila Sofia Šušková /17,89 b./ a na 12.mieste skončila Lujza Tamašiová /10,98 b./

Aj v kategóriách Hobby korčuľovania sme mali úspešné zastúpenie. Už po tretí krát v tejto sezóne získala zlato v kategórii Hobby silver mladšie Kristínka Matušková /26,66 b./. V kategórii Hobby silver staršie sa Matej Čurík umiestnil na  3.mieste /28,19 b./. Svoje bodové maximum a 7.priečku obsadil v tejto kategórii Andrej Zahatlan /20,91b./. V kategórii mladší žiaci B získal zlato Patrik Čurík s 22,15 b.

Sme radi, že máme ďalší úspešný ročník za sebou a veríme, že v budúcom roku sa nám opäť vďaka usilovnej praci rodičov detí z klubu podarí zorganizovať 39.ročník VC Žiliny!(03.12.2019)

Tvrdá práca žilinských krasokorčuliarov prináša ovocie.


            Posledné tri víkendy sme strávili na pretekoch.  Počas víkendu 9.-10.11.2019  sme s deviatimi deťmi na Grand Prix  Banská Bystrica získali  3 prvé  miesta.
O jedno zlato sa zaslúžila naša najmenšia pretekárka Laura Korbašová, ktorá je pre nás  veľkou nádejou do budúcna. Už na začiatku sezóny splnila podmienku štartu do budúcej sezóny, aby mohla v kategórii Slovenského pohára.
Našou najsilnejšou kategóriou sú nádeje 8, kde máme až 4 pretekárky. V BB sme vďaka Natálii Matuškovej získali striebro s počtom bodov 25,5. O kúsok ušla medailová priečka Eliške Cesnekovej, ktorá obsadila 4.miesto /24,1 b./  a v tejto kategórii nás v Banskej Bystrici reprezentovala aj Ruth Deáková, ktorá skončila na  6.mieste s počtom bodov 21,26.
Silná konkurencia sa stretla aj v kategórii nádeje staršie B, kde patrí k najlepším aj Nina Cesneková. S počtom bodov  25,45 si vybojovala piatu priečku. V hobby korčuľovaní sme získali zlato vďaka Kristínke Matuškovej, 6.miesto získal Matej Čurík a po prvý krát v sezóne sa na pretekoch predstavil aj Andrej Zahatlan. V kategórii mladší chlapci B sa zúčastnil aj Paťko Čurík, ktorý získal 19,49 a obsadil 1.miesto.
deccc

dededd Veľmi úspešnú výpravu sme mali 16.11. v Bardejove. Hoci sme za medailami cestovali ďaleko, oplatilo sa. Získali sme 2 zlaté a 2 strieborná medaile, ktoré deti namotivovali do ďalšej práce. V kategórii nádeje 8 získala zlato ostrieľaná pretekárka Alica Drdáková s počtom bodov 25,34.

Prvý krát v sezóne s novou choreografiou sa predstavili v kategórii nádeje mladšie B Lilien Sikelová – 1.miesto /18,43 b./ a Sofia Šušková – 2.miesto /15,98 b./ a v kategórii nádeje staršie B sa s ružovým panterom predstavila Julka Adamčíková. Len o pár stotín jej ušla prvá priečka, ale veľkú radosť mala aj z druhého miesta /24,39 b./
deeee Počas posledného víkendu 23.-24.11. sme sa zúčastnili Veľkej ceny Púchova. Opäť sme najviac bodovali v kategórii nádeje 8, kde sme získali zlato vďaka Alici Drdákovej  /26,73 b./ a bronz vďaka Natálii Matuškovej /24,22b./ Na 6.priečke skončila Ruth Deáková  /20,71 b./

Ostatné výsledky:

Laura Korbašová – 1.miesto hviezdičky
Lilien Sieklová -  2.miesto, nádeje ml.B /18,96 b./
Sofia Šušková - 5.miesto, nádeje ml.B, /15,96 b./
Lujza Tamašiová -10.miesto, nádeje ml.B, /10,28 b./
Nikola Bukovcová - 12.m. nádeje st.B, /18,97 b./
Kristína Matušková -1.miesto, Hobby ml., /26,41 b./
Matej Čurík -3.miesto, Hobby starší, /30,89 b./
Andrej Zahatlan - 8.m Hobby starší,  /22,43 b./
Patrik Čurík – 1.miesto, ml.žiaci B, /20,97 b./

Najbližšie nás čakajú preteky na domácej pôde. Počas 6.-7.12.2019 sa totiž staneme organizátormi už 38.ročníka Veľkej ceny Žiliny. Všetkých priaznivcov krasokorčuľovania srdečne pozývame, aby prišli podporiť našich pretekárov. V silnej konkurencii zo Slovenska ale aj z Ukrajiny, Srbska, Rakúska a Fínska sa predvedie približne 160 pretekárov.

 


(25.11.2019)

Začala pretekárska sezóna... a na konte 7 medailí pre Kraso klub Žilina !!!

vvv

Počas víkendu 26.-27.10. sme rozbehli  pretekársku sezónu 2019/2020. Už začiatkom októbra sa niektoré deti zúčastnili testov na ľade v Ružomberku. S vysokou  úspešnosťou  a spokojnosťou u trénerky si zabezpečili štart v kategórii A a splnili jednu z podmienok štartu na MS SR. Avšak svoje jazdy si mohli deti  vyskúšať až vo Vranove nad Topľou. Za náš klub sme vyslali iba päť pretekárov  a každý z nich odchádzal domov s medailou. Síce konkurencia bola nižšia, ale deti si medaile zaslúžili, keďže všetci predviedli veľmi slušné výkony.
Výsledky:
Nina Cesneková – 1.miesto Nádeje stariš dievčatá  /25,39 b./

   Eliška Cesneková – 2.miesto Nádeje 8 /21,39 b./

   Ruth Deáková – 3.miesto Nádeje 8 /20,08 b./

   Maťko Čurík – 1.miesto Hobby silver starši /32,41 b./
                    Paťko Čurík – 1.miesto mladší žiaci B /21,14 b./

31.10.  sa  4 pretekárky zúčastnili po 1.-krát  medzinárodných  pretekov  12th Tirnavia ICE Cup. V medzinárodnej konkurencii detí zo SR,ČR, Maďarska, Poľska, Francúzska, Rakúska...... sme opäť zabodovali  a získali dve  medaile v kategórii nádeje 8. Bezchybnú a energickú jazdu zajazdila Natálka Matušková  a s  počtom  bodov 27,16  získala striebro.  Bronzovú  medailu v tejto kategórii  získala  Alicka  Drdáková  /26,59 b./ a na 4.priečke skončila Eliška Cesneková /23,44 b./. 
Veľké prekvapenie sme zažili aj u Ninky Cesnekovej, ktorá štartovala  1.krát v kategórii Nádeje 10 a s novou jazdou obsadila 12.miesto /27,23 b./


Pretekárom gratulujeme a prejeme veľa úspechov v celej sezóne!

ttt
(28.3.2019)

Posledné preteky v sezóne 2018/2019 vo Vranove nad Topľou


vrrr
23.3. sme definitívne urobili bodku za pretekárskou  sezónou.   Síce ďaleko až vo Vranove nad Topľou, ale mnohým pretekárom z nášho klubu sa oplatilo cestovať.

Po prvý krát v svojej  pretekárskej kariére sa podarilo získať zlatú medailu Kristínke Matuškovej v kategórii Basic. Počas sezóny jej medailová priečka často unikla len o vlások avšak jej húževnatosť do tréningov nepoľavila a ako posledná pretekárka na poslednom preteku v sezóne zajazdila  posledný krát svoju jazdu a s bodovým ziskom 21,7 bodu získala zlato.gdfg
vv Ďalšiu zaslúženú medailu si z Vranova si odniesla Ninka Cesneková v kategórii Nádeje staršie B spomedzi 13tich pretekárok so ziskom 23,32 bodov. V tejto kategórii sa na 11.mieste umiestnila ďalšia pretekárka z nášho klubu Zuzka Drábiková /21,4 b./

Ďalšie výsledky:

Kamila Metruková - 7.m /14,41 b. nádeje ml.B/
Maťo Čurík -3.miesto /34,54 b IK gold ml. /

Patrik Čurík - 2.miesto  /18,63 b mladší žiaci B/

V najmladšej kategórii sa predviedlo až 17 pretekárok z celého Slovenska. Aj z tejto kategórie putuje do Žiliny bronzový pohár zásluhou Peťky Drábikovej /12,74 bodov/.(28.3.2019)

Karneval na ľade

V nedeľu 24.3. 18-19,30 bolo na ľade veselo......  karnevalom, diskotékou a súťažami  sa rozlúčili s ľadom deti i dospelí zo školy korčuľovania.
Sme veľmi radi, že mnohí účastníci s nami začnú v septembri  v jesennom kurze a rozlúčia až v marci na konci jarného kurzu.  Vidíme, ako sa zo začiatočníkov, ktorí nevedia ani stáť na ľade, stávajú zdatní korčuliari, ktorí už zvládajú aj rôzne krasokorčuliarske prvky, začínajú sa učiť skoky a piruety.
Sme radi, že aj mesto Žilina podporilo školu korčuľovania a pomohlo nám s nákupom nových korčulí. Už počas celej sezóny sme mohli požičiavať deťom kvalitnejšie korčule ako bežne dostupné korčule v obchodoch. V tejto sezóne sa nám podarilo zo školy korčuľovania priviesť na pretekársku dráhu aj 7 nových detičiek, ktorí  sa ešte na posledných oddielových tréningoch  snažia dostať do nôh čo najviac kilometrov. 

kk(21.3.2019)

Kraso klub Žilina získal dve medaile na MS SR v kategórií nádeje 7

V sobotu 16.3.2019 sa v Novom Meste nad Váhom uskutočnil najdôležitejší pretek tejto sezóny pre krasokorčuliarov vo veku 7-12 rokov  Majstrovstvá Slovenska nádejí a mladšieho žiactva . Nominovalo sa naň len 12 najlepších pretekárov v každej kategórii nádejí a  24 najlepších pretekárov v dvojročnej kategórii mladšieho žiactva.

msr19

Z nášho klubu na MS SR splnilo podmienky štartu  5 pretekárov . Roman Všetička má už  svoj štart dávno za sebou. Štartoval na MS SR staršieho žiactva a juniorov v Pezinku už počas prvého marcového víkendu. V silnej konkurencii starších žiakov sa nestratil, získal zaslúžené 6.miesto s počtom bodov  67,03.


Ostatné štyri dievčatá bojovali o čo najlepšie umiestnenia v najmladšej kategórii  Nádeje 7, čo nám  prináša nádej na dobré výsledky aj do budúcnosti .

Ruth Deáková  len pred 3 týždňami dorobila testy potrebné ku štartu a už postup na MS SR mal pre ňu cenu zlata. Za svoju jazdu získala 18,07 bodu a 7.miesto.  

Eliška Cesneková s jazdou na ľudové motívy z rozprávok získala pekné 5.miesto s počtom bodov 18,65. Natália Matušková zabojovala a najmä vďaka vydareným náročným piruetám a peknému predvedeniu jazdy obsadila krásne tretie miesto /21,61b/.

Druhé miesto si taktiež odnášame do Žiliny. Zaslúženým ziskom striebra sa môže popýšiť Alica Drdáková, ktorá celú sezónu šliapala na päty víťazke Ele Drličkovej z Trenčína. Nakoniec jej jazda síce  ani na MS SR na víťazku nestačila, ale svojou vydarenou  energickou jazdou  v štýle Charleston získala 23,35 bodu a veľmi cenné 2.miesto.Úspech našich krasokorčuliarov je odmenou za ich nesmiernu snahu a bojovnosť, za obetavosť rodičov a tvrdú prácu tréneriek.  Tešíme sa s nimi a veríme, že úspech ich bude motivovať a poháňať do ďalšej práce.

(18.2.2019)

10 medailí zo Žilinskej piruetky  ostáva v Kraso klube Žilina

111Počas víkendu 9.-10.2. sme sa opäť v plnom počte predviedli na domácom ľade. Z výkonov našich pretekárov bolo vidno, že domáce prostredie im prospieva. V našom klube ostali 3 medaile v pohárových kategóriách  a v ďalších 7 medailí sme získali kategóriách mimo Slovenského pohára. V sobotu nás potešili nádeje 7, keď predviedli vydarené jazdy. Striebro získala Alicka Drdáková s počtom bodov 24,74 a len 0,07 bodu jej chýbalo na zlato. Prvý krát zaradila do jazdy axla aj Natálka Matušková  a obsadila 3.priečku s počtom bodov 20,23. V tejto kategórii sa po prvý krát predstavila aj Ruth Deáková vďaka splneniu testu. Počas víkendu absolvovala až 2 preteky, ktoré potrebuje na nomináciu na MS Slovenska. VŽiline skončila 5. a na Veľkej cene Zvolena  získala bronz. Na 6. mieste skončila Eliška Cesneková s počtom bodov 17,54.

V sobotu očaril rozhodcov svojim krátkym programom v kategórii starší žiaci Roman Všetička a v nedeľu po bezchybnej voľnej jazde iba potvrdil, že tretia priečka s počtom bodov 77,54 mu právom patrí . Roman Všetička sa nominoval na Majstrovstvá Slovenska a začiatkom februára v Pezinku obsadil 6.miesto s počtom bodov 67,03.,

V kategórii nádeje staršie B sme opäť bodovali.  Svojimi bezchybnými jazdami  nás potešili ziskom striebra a bronzu Ninka Cesneková /25,13 b./ a Zuzka Drábiková /24,05 b./.  Na 7.mieste v tejto kategórii skončila Nikola Bukovcová /18,78 b/.

V ďalšej kategórii Basic sa podarilo pekne zajazdiť aj  Kristínke Matuškovej . Po celej sezóne, keď jej často len o vlások unikla medailová pozícia sa konečne aj na ňu 222usmialo šťastie a získala 2.miesto /22, 1b/. Tesne za medailovými pozíciami skončila  Julka Adamčíková / 4.miesto 20,4 b./.

V kategórii nádeje mladšie sme mali ďalšie dve pretekárky: 

Kamilka Metruková --5miesto / 16,26b/

Lilien Sikelová - 9.miesto/ 14,27b/

V kategórii mladší žiaci B predbehol svojho súpera aj Peťo Čurík so333 ziskom 23,57 b.

V kategórii IK sa so svojou Ha-fa-na-nou predviedol Maťko Čurík a získal 28,94 bodu a Nelka Krištofovičová  /19,26 b./

Ako zlatý klinec programu sa nám predviedli najmenšie pretekárky, kde úspech našich dievčat nám dáva nádej, že v budúcich rokoch bude Žilina opäť silná konkurencia v pohárových kategóriách.

Výsledky:  Korbašová Laura - 2.miesto ,14,55 bodu
Drábiková Peťka -  3.miesto, 13,76 bodu
Tamašiová Lujza -.13.miesto 7,2 bodu 

 444V ďalších týždňoch nás  čakajú  preteky v Ružomberku, kam opäťbpoputujeme s veľkou výpravou. Ďalší týždeň sa budú niektoré deti snažiť splniť krasokorčuliarske testy, ktoré sú potrebné na štart v pohárových kategóriách.


Okrem  pretekania sa nám podarilo úspešne otvoriť aj posledný kurz korčuľovania v tejto sezóne  pre verejnosť. Snažíme sa nielen vychovávať pretekárov, ale aj zabezpečiť korčuliarsku výučbu pre verejnosť , o ktorú je z roka na rok väčší záujem. 


 

 (10.12.2018)

Rekordná účasť na VC Žiliny v krasokorčuľovaní

 
                                  30.11. a 1.12.2018 sa na žilinskom zimnom štadióne konal 38.ročník VC Žiliny v krasokorčuľovaní, ktorý organizoval Kraso klub Žilina. Aspoň na chvíľu sa hokejové dresy na ľade zamenili za krásne kostýmy a účesy. Počas týchto dvoch dní sa na ľade predviedlo 211 pretekárov od najmenších päťročných detí v kategórii hviezdičky až po juniorov. Okrem detí z rôznych kútov Slovenska sme na našom preteku privítali aj 3 pretekárky z ČR a 1 pretekárku z  Litvy.

Z nášho klubu sa predviedlo 19 detí, pre štyroch z nich to bola ich prvá súťaž na ľade v živote. V najmladšej kategórii hviezdičky sme mali až tri pretekárky. Peťka Drábiková obsadila 1.miesto s počtom bodov  8,8 za čo získala  zlatý pohár, ktorý po celý deň nepustila z ruky. Striebro získala naša ďalšia nádejná krasokorčuliarka Laurinka Korbašová s počtom bodov 8,66.V  tejto kategórii súťažila za náš klub aj  Lujzička Tamašiová. Je to náš nový klubový prírastok. Víťazstvo pre nás je už fakt, že zvládla svoju jazdu, keďže korčuľuje zatiaľ veľmi krátko.
Ďalšou silnou kategóriou pre nás je kategória sedemročných detí Nádeje 7. Vďaka nim ostalo striebro aj bronz v Žiline. Aby deti  mohli štartovať v tejto kategórii musia splniť korčuliarsky test, takže už štart v A kategóriách je pre pretekárov výbornou známkou ich snaženia.
Drdáková Alica- 2.miesto 21,73 b.
Matušková Natália - 3.miesto 19,76 b.
Cesneková Eliška - 4.miesto 18,15 b.
V kategórii nádeje mladšie B /7 a 8 ročné dievčatá/ sme mali opäť tri pretekárky:
Ruth Deáková - 7.miesto s počtom bodov 15,02
Kamila Metruková -9 miesto s počtom bodov  12,80
Lilien Sikelová - 13.miesto s počtom bodov 11,07
V pohárových kategóriách, kde je potrebné mať splnený náročný test súťažil aj náš Romanko (Amodio) Všetička. Roman je vzor pre všetky menšie dievčatá. Začal korčuľovať o 3 roky neskôr ako je bežné  a napriek tomu sa vyšplhal až na top úroveň. V kategórii starší žiaci obsadil  6.miesto s počtom bodov  69,43. Táto kategória bola asi divácky najzaujímavejšia, keďže výkony všetkých pretekárov boli naozaj famózne.
vcza01
vcza02
V kategórii mladší žiaci B sa predviedol Paťo Čurík, ktorý za svoju jazdu získal 19,55 b.
V kategórii nádeje staršie B /9-10 ročné dievčatá/, kde súťažilo až 23 pretekárok sme dosiahli takéto výsledky:Cesneková Ninka- 6.miesto s počtom bodov 23,59
Drábiková Zuzka -13.miesto s počtom bodov 20,26
Bukovcová Nikolka -18 miesto s bodovým ziskom 19,24 bod
V kategórii basic /9-10 ročné dievčatá/ sa obom našim pretekárkam vydarila svoja jazda a získali svoje bodové maximá: Júlia Adamčíková - 7.miesto /21,62 b./ a Kristínka Matušková - 9.miesto  /20,44 b./
NA VC Žiliny sme mali aj tri kategórie interpretačného korčuľovania /rozdelené podľa veku/. Sú to kategórie, kde zaraďujeme deti, ktoré začnú korčuľovať zväčša v neskoršom veku.
V kategórii IK mladšie silver sa nám prvý krát predstavil Andrej Zahatlan so svojou elegantnou jazdou. Všetkých nás príjemne prekvapil. Hoci korčuľuje v našom klube len od marca 2017, za krátky čas sa dokázal veľa naučiť a neustále napreduje. Získal  9 miesto s počtom bodov  16,12.
V kategórii IK staršie sa nám predviedla Nelka Krištofovičová. Získala pekné 7.miesto /22,9 b/.
V kategórii IK mladšie gold sa predviedol Matej Čurík a so svojou Ha-fa-na-nou obsadil  2.miesto /23,34b/.
Preteky sú veľmi náročné po finančnej  ako aj po organizačnej stránke. Vďaka skvelému kolektívu Kraso klubu Žilina sme pretek zvládli bez problémov. Rodičia pretekárov zo Žiliny sa maximálne starali o rozhodcov, kamerovali, púšťali hudbu, robili zdravotný dozor, obsluhovali v bufete ... každý zistil na vlastnej koži, že krasokorčuľovanie je naozaj drina nielen na ľade.
Po finančnej stránke nám pomohli naši partneri – mesto Žilina vďaka grantu, ktorým nám prispeli na trofeje. Ceny a predmety do tašiek pre pretekárov nám venovali Beno, Kompava, Blaha dent, Foton, Vix, Eurotrans-sk a Marek Všetička.
S tlačou diplomov nám pomohlo reklamné štúdio Lajka a počas pretekov pre nás varili Pubs&Games.
Všetkým  by som sa chcela aj touto cestou poďakovať.


(19.11.2018)

Veľká žilinská krasokorčuliarska výprava v Púchove

 

qqPočas víkendu 17.-18.11. sme vyslali do neďalekého Puchova zatiaľ najväčšiu výpravu z nášho klubu. Pred blížiacou Veľkou cenou Žiliny si najmä naše najmenšie deti išli vyskúšať po 1.krát v sezóne aké je to vystupovať sama na ľade.Výborne sa to podarili šesť ročnej Ruth Deákovej, ktorá  svojou novou jazdou získala striebro s bodovým skóre 12,23 bodu . Na 4.mieste skončila Kamilka Metruková  a hneď za ňou Lilien Sikelová, ktorátiež absolovovala svoj prvý pretek v sezóne.

wwV kategórii basic na 5.priečke skončila Kristínka Matušková. Statočne odjazila svoju jazdu Julka Adamčíková. Z technických dôvodov musela jazdiť na úplne cudziu choreografiu.Skončila na 7.mieste.

 

Ďalšou úspešnou kategóriou pre náš klub je kategória nádeje 7. Na 2.mieste sa umiestnila Alicka Drdáková s počtom bodov  21,13. V Púchove sa jej podarilo úspešne zaradiť dvojitý salchow. Naopak iba 1 stotinu za medailovou priečkou skončila Natálka Matušková s počtom bodov 16,6. Ani Eliška Cesneková nepodala v Púchove svoj najlepší výkon a obsadila tak 6.miesto s bodovým skóre 14,41.

gfKrok za medailovým umiestnením ostala v kategórii nádeje staršie B Ninka Cesneková. Ninka predviedla vydarenú jazdu a zo svojho umiestnenia aj bodového zisku 20,76 sa tešila. V tejto kategórii sa nám predviedla s novou jazdou aj Nikolka Bukovcová, ktorá obsadila 10.priečku /17,46 b./

Tešíme sa aj z výsledku  Romana Všetičku v kategórii starší žiaci. V náročnej konkurencii obsadil 5.miesto. Keď zajazdil bezchybný krátky program, bol dokonca ešte o priečku vyššie. Konkurencia v tejto kategórii je však veľmi vysoká. Roman za svoje dvojprogamové vystúpenie získal  68,7 bodu.

(19.11.2018)

2x zlato, 2x striebro a 1x bronz z Bardejova pre Kraso klub Žilina

 

ppV sobotu 10.11. sme sa zúčastnili preteku VC Prešova v Bardejove. Síce sme precestovali pol republiky, ale dočkali sme sa veľmi pekných výsledkov. Medzi krasokorčuliarmi najmä z východného a stredného Slovenska a z Poľska sme v kategórii Nádeje 7 obsadili všetky medailové umiestnenia. Prvú priečku s počtom bodov 21,21 si vybojovala Alicka Drdáková, 2.priečku s počtom bodov 19,45 získala Natálka Matušková a na stupni sa umiestnila aj Eliška Cesneková s bodovým skóre 16,18. Dievčatá predviedli veľmi pekné jazdy a Alica Drdáková a Natálka Matušková si zvýšili aj svoje bodové maximá.

pp2Zastúpenie sme mali aj v kategórii mladšie nádeje B, kde nás veľmi milo prekvapila Kamilka Metruková. Po prvý krát sa jej podarilo umiestniť na stupni víťazov a to hneď na 1.priečke. Za svoj výkon získala 13,59 bodov. V kategórii nádeje staršie B obsadila 8.miesto Nina Cesneková so ziskom 19,92 bodu.

Po prvý-krát štartoval v dvojprogramovej kategórii aj Roman Všetička s novými jazdami. Jeho premiéra vyšla výborne. V krátkom programe mu chýbali 3 body na víťaza. Voľnú jazdu vyhral, avšak celkovo ho o 1 bod predbehol Prešovčan. Roman Všetička nakoniec skončil na 2.mieste s počtom bodov 69,05.(9.11.2018)

Halloween.

Koniec októbra prináša okrem našich sviatkov aj pre deti veľmi atraktívny Halloween.  Ako každoročne ani tento rok sa u nás jesenný kurz nezaobišiel bez tradičnej halloweenskej párty.

sssNa ľade sa stretli  rôzne strašidlá, tekvice, upíri i duchovia  a spolu sme sa zabavili a zasúťažili si. Táto párty bola zároveň aj bodkou za jesenným kurzom korčuľovania. A rýchlym krokom sa už počas víkendu 11.11. presúvame do zimného kurzu. Korčuľovanie je medzi Žilinčanmi veľmi obľúbený šport, čomu nasvedčuje aj vysoká účasť verejnosti na našich kurzoch. Okrem výučby slúži škola korčuľovania aj ako „liaheň talentov“. Ako každoročne odtiaľ vyberáme do klubu tie najtalentovanejšie deti, a začíname ich pripravovať na aktívnu krasokorčuliarsku dráhu. Dúfame, že aj tento rok budeme úspešní.

 
(9.11.2018)

Zlato z ČR !!!


28.10.2018 sme sa s malou dvojčlennou výpravou rozhodli po dlhšej dobe vycestovať na zahraničné preteky do ČR do Karvinej. Táto misia bola veľmi úspešná, obe dievčatá podali pekný výkon a v kategórii nejmladší  žačky B si zlato do Žiliny doniesla  osem ročná Zuzka Drábiková. V rovnakej kategórii o vlások ušla medailová priečka aj ďalšej žilinčanke Kristínke Matuškovej, ktorá obsadila 4.miesto.
(27.10.2018)

Hamikovo Cup – prvé preteky v sezóne

V sobotu 20.10. sme po prvý krát v tejto sezóne vycestovali na preteky – do Hamuliakova.
3 dievčatá v kategórii Nádeje 7 sa predstavili s novou choreografiou. Alicka Drdáková so svojou jazdou v rytme swingu a axlovou premiérou si vybojovala 2.miesto s počtom bodov 20,95. Natálka Matušková s hudbou v španielskom rytme obsadila 3.priečku /18,54 b./.
Hneď za medailovými umiestneniami na 4.mieste skončila Eliška Cesneková s počtom bodov 16,45. Eliška sa predviedla v novej choreografii  na hudbu zo starých českých rozprávok.
V kategórii Nádeje staršie B sme mali jednu pretekárku Ninku Cesnekovú, ktorá skončila na 6.priečke /19,11 b./ V tejto sezóne štartovala v taktiež v novej dvojročnej kategórii a jej premiéra vyšla výborne. Ako piata pretekárka s nášho klubu sa predstavila Kristínka Matušková v kategórii Basic.  S vydarenou jazdou avšak jednou  chybou v piruetke sa jej ušlo 7.miesto /15,2b./
Naši pretekári stihli odjazdiť svoje jazdy a večer sme odchádzali domov s dobrým dojmom z pretekov. Bohužiaľ v noci vypukol na zimnom štadióne požiar a spôsobil rozsiahle škody, ktoré znemožnili ďalšie pretekanie a pravdepodobne aj trénovanie na dlhú dobu.
Veríme, že sa nadšencom korčuľovania v Hamuliakove  i za pomoci hokejistov a krasokorčuliaro  po celom Slovensku podarí postaviť túto halu z popola na nohy, aby sa deti mohli aj naďalej venovať ich obľúbené- mu športu – hokeju a krasokorčuľovaniu.
ham18