2 Percentá pre Kraso Klub Žilina
Aktuality
Veľká cena Žiliny, 41.ročník
skola lad     Škola korčuľovania na ľade
skola inline     Škola inline korčuľovania
Sústredenia
Rozpis tréningov oddielu
Preteky, testy, propozície
Tréneri
Pretekári
Kontakt
Korčuľovanie pre základné školy
Fotogaléria
Videogaléria
O nás
Odkazy
mesto1
mesto2
mshk

Škola korčuľovania na ľade

Prihlášky do kurzov nájdete na konci tejto stránkyKurzy - prihlášky, ceny a ďalšie informácie ohľaodm jarného kurzu:

Kurzy prebiehajú

v utorok 17,00-17,45 - obsadené

 v nedeľu 18-18,45  - obsadené

 v nedeľu 18,45-19,30 - obsadené


 

Prehľad kurzov a cenník v sezóne 2023/2024 

Kurz

Dátum

 

Počet lekcií


    Cenník

 


       deti MŠ,ZŠ
  dospelí, študenti  SŠ


Jesenný

utorok 17,00-17,45

19.9.2023- 24.10.2023

6

45 Eur

študenti 55 EurJesenný

nedeľa 18,00-18,45

žiadne voľné miesta

6 45 Eur študenti 55 Eur

Jesenný

nedeľa 18,45-19,30

17.9.2023- 22.10.2023

6 45 Eur 65 Eur /študenti 55 Eur/


Zimný utorok 17,00-17,45  7.11.2022- 19.12. 2023 55 Eur   študenti 65 Eur

Zimný      nedeľa 18,00-18,45           5.11.2023- 17.12. 2023
7
55 Eur - obsadený
    študenti 65 Eur - obsadený


Zimný nedeľa 18,45-19,30
5.11.2023 - 17.12.2023
7
55 Eur            75 Eur dospelí,               65 Eur študenti

Jarný

utorok 17,00-17,45   január 9.1. - 12.3.2024

9

70 Eur


       80 Eur študenti 


Jarný nedeľa 18,00-18,45           14.1.-17.3.2024 9
70 Eur
80 Eur študenti


Jarný    nedeľa 18,45-19,30
14.1.-17.3. 2024
9
70 Eur
            95 Eur dospelí,               80 Eur študenti

 individuálne lekcie                     45 min počas celej sezóny  po dohode

    1 osoba  /30 Eur/,                                           2osoby  /45 Eur/,    3 osoby /55 Eur/


Termíny kurzov sú približné, je možné, že z dôvodu zápasov bude nutné nejakú lekciu zrušiť, preto je može sa zimný a jarný kurz môže posunúť. 

29.10. a 31.10. sa lekcie nekonajú z dôvodu prázdnin

Zľavy: zľavy nie je možné kombinovať

RODINNÁ ZĽAVA: Po prihlásení  aspoň 3 priamych rodinných príslušníkov (rodičia a ich deti) - zľava 5 Eur, v jarnom kurze 10 Eur z celkovej sumy

PRI PRIHLÁSENÍ DO KURZU UTOROK AJ NEDEĽA  JE ZVÝHODNENÁ CENA

v jesennom kurze 85 Eur

v zimnom kurze 100 Eur /deti MŠ/ZŠ/ a 105 Eur /deti SŠ/

v jarnom kurze 125 Eur /deti MŠ/ZŠ/  a 135 Eur /deti SŠ/

Vymeškanie lekcií: V prípade vymeškania lekcií z dôvodu choroby je možné si vymeškané lekcie  nahradiť počas trvania kurzu max 1 lekcia/kurz.  Neprítomnosť je nutné ohlásiť pred začiatkom lekcie a dohodnúť termín náhrady na adrese skolakorculovania@gmail.com. Prosím Vás, aby ste mi ohľadom neprítomnosti netelefonovali najmä počas víkendu. Náhradu budem riešiť iba mailovou komunikáciou.Lekcie nie je možné nahrádzať inými osobami.
Každý korčuľuje na ľade na vlastné riziko.


Požičovné korčulí - korčule požičiavame iba na kurzy, kde robíme výučbu:

Požičovné na 1 lekciu: 5 Eur /výnimočne, jedine v prípade, že máme dostatok korčulí na požičanie na celý kurz/

Požičovné na 1 kurz 6 lekcíí /jesenný/ : 15 Eur /6 lekcií/

Požičovné na 1 kurz  7 lekcií /zimný/ : 20 Eur /7 lekcií/

Požičovné na 1 kurz jarný: 25 Eur /9 lekcií/

Požičovné na kurz utorky aj nedele: 25 Eur, v jarnom kurze 30 Eur /18 lekcií/

Požičovné na celú sezónu: 60 Eur /september- apríl/

Termín zapožičania korčulí Vám zašleme po vyplnení prihlášky do kurzu.

Záloha na korčule 20€ (na konci kurzu po vrátení korčúlí v dobrom stave Vám zálohu vrátime).

 

Brúsenie korčulí:  6 Eur/1 pár /  - nebrúsime na počkanie. Korčule je nutné priniesť a do 1 týždňa ich prinesieme nabrúsené

Korčule si môžete dať nabrúsiť na počkanie v hokejovom obchode oproti zimnému štadiónu alebo v Decatlone /iba počas zimnej sezóny/ alebo aj na zimnom štadióne /0907 079 777 alebo 0944 267 005/

 
online prihlášku do školy korčuľovania nájdete na konci tejto stránky.


Bližšie rady a pokyny sú v tomto dokumente

Fotky a video zo školy korčuľovania

Fotky zo školy korčuľovania môžete nájsť v našej fotogalérii.

Video ukážky nájdete v našej video galérii.

 


 

skolalad_002.jpg
Korčuľovanie a s ním spojené krasokorčuľovanie je všestranným športom, ktorý vyžaduje koordináciu, silu, obratnosť, flexibilitu, vytrvalosť, ale aj zmysel pre hudbu a tanec. Ovzdušie na zimnom štadióne je bezprašné, preto je (po konzultácii s odborným lekárom) vhodné aj pre alergikov, či astmatikov. Pohybom v chladnom prostredí sa dieťa otužuje a zvyšuje kapacitu pľúc. Práve pre tieto vlastnosti je jedným z najvhodnejších druhov telesných cvičení pre deti a výborným odrazovým mostíkom ku ktorémukoľvek športu.

Ak Vaše dieťa prejaví záujem o korčuľovanie, neváhajte a prihláste ho k nám do Školy korčuľovania.

 

Školu korčuľovania organizujeme pre deti, mládež i dospelých. Záujemcovia môžu pokračovať v tréningu krasokorčuľovania už ako členovia športového klubu Kraso klub Žilina.

 

Naši tréneri sú vysokokvalifikovaní a výsledky ich práce či už s deťmi v prípravke alebo v športovej oblasti hovoria samy za seba. O ich práci a výsledkoch sa viac dozviete tu.

Ako Škola korčuľovania funguje?

Už pätnásty rok pre Vás otvárame šesť kurzov (2 jesenné, 2 zimné a 2 jarné). Škola korčuľovania je určená všetkým - deťom (od 3 a pol roka) i dospelým, začiatočníkom i pokročilým. Je dlhodobo veľmi obľúbená, nakoľko na rozdiel od verejného korčuľovania máte možnosť učiť sa na ľade neustále nové veci. Naučíme korčuľovať aj úplných začiatočníkov, ktorí na ľade nikdy nestáli. Pod odborným dohľadom tréneriek korčuľovania sa účastníci učia zvládať základné i zložitejšie korčuliarske prvky.

Na ľade  Hravou formou sa úplní začiatočníci naučia padať a vstávať, štvornožkovať a šmýkať sa po ľade, cupitať, bežať a kĺzať sa po ľade, zohýbať kolienka a jazdiť na oboch nohách a neskôr dokonca aj na jednej nohe.
Následne základné korčuliarske prvky: bocianik, vláčik, vlnovky, citróniky, kolobežku, vetvičky, piruetku, výskoky, preskoky, koníka, kružidlo na zúbku, rôzne otočky a základy brzdenia pluhom.
Zdatnejší sa viac zamerajú na jazdenie v kolenách pri všetkých cvikoch, určité prvky zvládnu z miesta (bez rozbehu) a všetky cvičenia sa naučia aj vzad a postupne sa učia zložitejšie korčuliarske prvky: kanón, lastovičku, slniečko, vozíčky (základ prekladania), prekladanie, no a najšikovnejší zvládnu aj piruetu na jednej nohe, otočenia na jednej nohe - trojky, skok Kadet a Toeloop a základné kroky krasokorčuliarskej techniky - strihy a crossy a napokon aj brzdenie rôznymi spôsobmi.
Škola korčuľavania sa teší obľube aj u mládeže a dospelých, ktorí sa nestihli naučiť korčuľovať v detstve a v duchu "nič nie je nemožné" to odvážne zvládnu teraz - učíme všetky základné aj zložitejšie korčuliarske prvky vpred aj vzad podľa stupňa svojej odvahy a statočnosti.

Na ľade sú deti  rozdelené do skupín podľa ich schopností a dospelí sú v samostatnej skupine. Sme radi, že Škola korčuľovania si získala obľubu aj u mládeže a dospelých, ktorí sa nestihli naučiť korčuľovať v detstve a v duchu "nič nie je nemožné" to odvážne zvládnu teraz. Máme skúsenosť, že často rodičia prihlásia najskôr iba deti a keď vidia, ako napredujú, prihlásia sa aj oni. Je to sympatické, že takto spoločne trávia svoj voľný čas. V každom  kurze máme jednu tématickú zábavnu hodinou - strašidelnú, mikulášskou, či karnevalovú - plnú hier, tanca a súťaží.

Na záver.................

Každý účastník sa zúčastňuje kurzov korčuľovania na vlastnú zodpovednosť. Preto sa snažte dodržiavať pokyny na zabezpečenie bezpečnosti, aby ste sa vyhli prípadnému úrazu. Každý musí mať na ľade rukavice, čiapku, najmä u začiatočníkov doporučujeme aj  prilbu  /hokejovú, lyžiarsku prípadne aj cyklistickú/

Krasoklub Žilina má právo zrušiť lekciu  zo závažných dôvodov /neplánovaný hokejový zápas, pokazená rolba..../, musí však zaistiť adekvátnu náhradnú lekciu, aby počet lekcií v kurze zostal nezmenený. Ihneď po zistení danej situácii je povinný informovať všetkých účastníkov kurzu.


Zabezpečujeme:

* brúsenie korčúľ
* požičiavanie korčúľ
* predaj korčúľ a doplnkov (chrániče, návleky, chlpáče)

Často sa stretávame s tým, že adepti buď vôbec nemajú alebo majú úplne nevhodné korčule. Nechajú sa zlákať nízkymi cenami v obchodoch a potom sa zbytočne trápia na ľade, pretože nekvalitné korčule ich neposlúchajú. Aj pre nich máme riešenie. Máme v ponuke takmer 40 párov kvalitne nabrúsených korčúľ na požičiavanie a na predaj máme aj nové korčule. Pri zapožičaní získavate dve veľké výhody: máte istotu, že pre výučbu máte najvhodnejšie korčule a vyhnete sa nakupovaniu zbytočne väčších korčúľ (aby vydržali aj na ďalší rok). Požičiate si presne takú veľkosť, akú potrebujete. Pri nákupe korčúľ od nás získavate taktiež kvalitné brúsenie na novej profesionálnej brúske, ktorú máme taktiež počas Školy korčuľovania pre Vás k dispozícii.

 


Čo o Škole korčuľovania na ľade povedali iní:

Zuzana Skočdopolová:

Myslím si, že ste nahodili vysokú latku v krúžkoch, nakoľko Škola korčuľovania bol Terezkin prvý "krúžok" a asi Vás niekto len tak neprekoná (úrovňou a organizáciou). Mne sa naozaj zdalo, že pristupujete k deťom a aj k nám dospelým veľmi zodpovedne a tie hodiny neboli odfláknuté. Už teraz sa tešíme na jeseň, keď začne opäť škola korčuľovania :). Poďakovanie patrí samozrejme všetkým trénerkám :).

 

Eva Bechná:

Ja za svoju dcéru chcem tiež veľmi pekne poďakovať celému kolektívu Kraso klubu Žilina za starostlivosť. Karneval bol veľmi fajn a celý kurz sa našej Aničke veľmi páčil a vždy v nedeľu sa veľmi tešila. Určite sa niekedy zasa prihlásime.

 

Toto odkazujú účastníci predošlých kurzov tým, čo sa rozhodujú, či sa k nám majú prihlásiť:

 

Mne sa celý kurz páčil, zistila som ako prekonať strach a že treba bojovať o to, čo chceme. Len tréningom som dosiahla to, v čo som nikdy neverila. Škola korčuľovania mi dala veľa aj do života.

Určite to treba skúsiť, keď sa človek učí sám, naučí sa korčuľovať často nesprávne.

Deti boli spokojne a chodili tam velmi radi. Všetkým trénerkám ďakujeme.

Určite vyskúšať. Je to super, skúste to.
Online prihlasovací formulár