2 Percentá pre Kraso Klub Žilina
Aktuality
Veľká cena Žiliny, 41.ročník
skola lad     Škola korčuľovania na ľade
skola inline     Škola inline korčuľovania
Sústredenia
Rozpis tréningov oddielu
Preteky, testy, propozície
Tréneri
Pretekári
Kontakt
Korčuľovanie pre základné školy
Fotogaléria
Videogaléria
O nás
Odkazy
mesto1
mesto2
mshk

Škola inline korčuľovania - v sezóne leto 2023 nebudeme robiť žiadne inline kurzy!!!POZÓÓÓÓR, NEVIEM BRZDIŤ!!!
Chcete sa naučiť bezpečne jazdiť na inline korčuliach?
Bez zbytočných pádov, modrín a zranení?
Alebo si len chcete precvičiť a zdokonaliť svoje schopnosti?
Kraso klub Žilina pre Vás organizuje SIEDMY ročník Letnej školy inline korčuľovania pre deti i dospelých.

Kedy, kde a pre koho?

Pre deti, mládež i dospelých, pre začiatočíkovpokročilých. Pri prihlásení počítajte so zaradením do skupiny podľa schopností. Otvoríme iba kurzy , kde sa nám nahlási dostatok záujemcov.
Začiatočníkov učíme: správne návyky a to najmä správny postoj a pohyb na inline korčuliach, prechod od prvotných krokov k odrazom, výuka rôznych druhov zátačiek a brzdení, deti samozrejme hravou formou.
Pokročilých učíme: zvyšovať ich zručnosti, úroveň sklzu, prekonávať prekážky v jazde (preskokom, obídením), náročnejšie spôsoby brzdenia, otočky v jazde vpred i vzad, vlnovky, jazda na piatich koliečkach, jazda na dvoch koliečkach, jazda vzad, základy prekladania.
V ponuke sú stále nové kurzy (a ďalšie budú pribúdať), ktoré otvoríme po ich naplnení - počet miest je v záujme kvality výuky limitovaný - bežné kurzy otvárame pre min. 6 a max. 12 účastníkov a individuálne kurzy sú maximálne pre štyroch účastníkov (tzn., že môžu byť teoreticky aj pre jedného).
Kurzy začnú po dostatočnom prihlásení záujemcov - budeme mailom informovať.
Výučba bude prebiehaŤ na ihrisku Gymnázia Varšavská, po dohode s inštruktorkou aj Vodné Dielo Žilina /na konci kurzu.
Prehľad kurzov - kurz končí poslednou lekciou - v prípade nepriaznivého počasia sa vynecháva, preto nie je možné stanoviť koniec kurzu.

AKTUÁLNE PONÚKANÉ KURZY

Cenník:

Kurz Skupina Inštruktor Kedy Rozsah Cena  Stav
Skupinový deti inline
,

6x60 min 45 Eur
kurz neotvárame
Skupinový deti staršie mierne pokročilé


6x60 min
45 Eur
kurz neotvárame
Individuálny dospelí i deti, začiatočníci i pokročilí

60 min
kurz neotvárame


Kurzy otvoríme iba v prípade naplnenia 6 uchádzačov.

Info a prihlášky

Online prihlasovací formulár  nájdete na konci stránky
www.krasoklubzilina.sk, 0904 389 544 - Michaela DrdákováInformujte inštruktorov o Vašich prípadných zdravotných problémoch.
Zaplatením za kurz súhlasíte s podmienkami a organizačnými pokynmi Kraso klubu Žilina.
Kurzovné sa zo žiadneho dôvodu nevracia, lekcie je možné nahradiť/finančne kompenzovať  iba zo zdravotných dôvodov /max.1 lekcia za kurz/. Lekcie je potrebné nahradiť, využiť počas 1 sezóny /apríl-október/. Nie je možné si prenášať lekcie do ďalšej sezóny..

Kraso klub Žilina si vyhradzuje právo neotvoriť kurz ak sa neprihlási stanovený minimálny počet účastníkov kurzu /6 osôob/
Kraso klub Žilina si vyhradzuje právo zmeny času kurzu ako aj jeho inštruktora v prípade potreby.
Každý účastník kurzu korčuľuje na vlastné riziko

Na lekcie je povinná prilba a chrániče z bezpečnostných dôvodov.Čo povedali iní o Letnej škole inline korčuľovania

Janka (34):
O letnej škole inline korčuľovania som sa dozvedala ešte v zime, keď som chodievala s dcérkou na zimný štadión. Kolieskové korčule mám dlhšie, ale často som na nich nechodievala. Teraz, keď mám možnosť zdokonaliť sa, určite začneme s rodinou chodiť na korčule častejšie. Myslím, že je lepšie, keď je človek od začiatku vedený pod odborným dozorom. Môže sa tak vyvarovať zlým návykom, ktoré by získal ako samouk. Aj keď sú na internete k dispozícii rôzne postupy, ako správne korčuľovať, najúčinnejšie je to podľa mňa, keď vás niekto kontroluje a usmerňuje, čo robiť inak a lepšie. A aké sú moje očakávania od školy inline korčuľovania? Určite po jej skončení budem na korčuliach istejšia. Nebudem sa báť vyjsť v nich aj mimo tohto ihriska. :)

Barbara Vopalecká za všetky 4 účastníčky intenzívneho kurzu:
My, všetky štyri mušketierky, Vám ďakujeme za super kurz inline korčuľovania. Veľmi nám pomohol k sebaistote na korčuliach a to najmä vďaka skvelej inštruktorke Miške Lalinskej, ktorá mala s nami poriadnu trpezlivosť. Napriek tomu, že sme všetky štyri boli na korčuliach začiatočníčky a na začiatku sme trocha pochybovali o tom, či sa niečo za tých 6 hodín stihneme naučit, teraz po skončení kurzu môžeme povedať, že to stálo za to! Určite najmä preto, že sme sa naučili kopec vecí - od rôznych spôsobov brzdenia a správneho jazdenia na inlinoch, až po prekladanie a točenie. Teraz bude na nás, aby sme techniku od Mišky dostali do nôh, ale veľmi sa na to tešíme. A už teraz máme v pláne prihlásiť sa na ďalši takýto kurz... Takže, ešte raz veľmi pekne ďakujeme a športu zdar, inline kočuľovaniu zvlášť!

Zuzka Martincová:
Chcem sa týmto poďakovať trénerkám Miške a Ajke, že so mnou spravili, čo sa dalo a ich snahu som mohla využit konečne tento piatok nočnou Bratislavou na Bratislava-inline. Keď to porovnám s akciou pred absolvovaním Vašej Školy inline korčuľovania, tak toto bolo fakt super - aspon pre mňa. Nebola som síce úplne dobrá, ale kopce, ktoré som vtedy chodila s veeeeľkými problémami, som teraz prešla celkom fajn (napr. zjazd zo Starého mosta). Prechod cez koľajnice nebol celkom pohodový, ale časom aj to sa spraví. Dcéra bola mojou oporou, ale možno časom to zvládnem úplne sama. Škoda, že takéto alebo podobné akcie sa nekonajú aj v Žiline, ale je to fakt super, keď môžem korčuľovať v takej mase ľudí a po komunikáciách, kde vlastne chodia len autá. To treba zažiť. Hrádza je síce fajn, ale je to len rovinka. Kdežto po Blave sme aj niečo videli a šli sme po cestách, kam by sme sa za normálnych okolností nedostali na korčuliach. Keďže je to len prázdinová akcia, dúfam, že sa mi ešte podarí tam tento rok aspoň raz dostať. Ešte raz ďakujem a držím palce nech sa Vám darí.
Každá trénerka bola iná, naučila ma niečo iné a nové a to bolo fajn, že som bola na dvoch kurzoch a u dvoch tréneriek, lebo každá má svoj systém, formu vysvetľovania a trénovania a oba kurzy mi niečo dali. To, že mám ešte stále strach je už len môj problém, ktorý musím asi len sama prekonať. V zime možno skúsim aj ľadové korčule. Ste super!


Online prihlasovací formulá